TUŠANJ

ŠEST OD ŠEST: Sloboda gazi ka Premijer ligi BiH

NALIĆEVI MOMCI GAZE SVE PRED SOBOM

Fudbaleri Slobode su u okviru 6. kola prve lige FBiH na Tušnju savladali NK Stupčanicu iz Olova rezultatom 1:0.

Od samog početka susreta izabranici Zlatana Nalića preuzeli su terensku inicijativu. Pokušavali su Dilaver i Husejnović ali promjene rezultata nije bilo. Inicijativa Slobode se isplatila u 31. minuti susreta.

Kenan Dervišagić postigao je svoj treći gol u sezoni. Kalesić je dodao do Ćivića, koji ubacuje, a Dervišagić sjajno glavom posprema loptu u mrežu gostiju iz Olova. Prvo poluvrijeme okončano je rezultatom 1:0 za tim sa Tušnja.

U drugom poluvremenu gosti su zaigrali dosta ozbiljnije i agresivnije. Stupčanica je u nekoliko navrata pokušala ugroziti gol Slobode ali je Azir Muminović sigurnim intervencijama spašavap svoj gol, što je na kraju rezultiralo šestom uzastopnom pobjedom fudbalera Slobode.

Zlatan Nalić sa večerašnjom pobjedom postao je prvi trener Slobode sa ostvarenih šest uzastopnih pobjeda u ligaškim utakmicama.

Sloboda je nakon večerašnje pobjede prva na tabeli sa 18 osvojenih bodova, dok Stupčanica zauzima četvrtu poziciju sa 10 osvojenih bodova.

U narednom 7. kolu Sloboda gostuje ekipi Radnika iz Hadžića, dok Stupčanica na svom terenu dočekuje Jedinstvo iz Bihaća.