AKTUELNO Zanimljiv potez bivšeg igrača Želje: Započeo karijeru u novom sportu! Nekadašnji ljubimac bh. publike napušta klub: Tri tima u igri za njegov potpis! Nove vijesti s Grbavice: Željezničar objavio kada stiže novi trener! Agent potvrdio: Fudbalera Veleža želi nekoliko premijerligaša, kao i par timova iz inostranstva! Bh. napadač prvi strijelac Konferencijske lige: Transfer je samo pitanje trenutka Bivši kapiten Sarajeva vraća se na teren: Ponuda mu ne manjka Alajbegović optimističan: Idemo na Svjetsko prvenstvo, dobit ćemo Italiju! Prevljak u formi života: Da li ga Barbarez treba zvati u reprezentaciju? NSBiH ponovo 'udara' bez milosti: Sarajevo najteže kažnjeno! Nakon odlične polusezone Pidro napušta Velež: Ponude stižu sa svih strana!
SELEKTOR BIH
Petev: Sa velikom željom i entuzijazmom sam se vratio u Sarajevo
IVAYLO PETEV: UVIJEK RAZMIŠLJAM O POSLU
- 19:04
- 09.08.2021
- Autor: BHFudbal.ba 2
Do nastavka kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Kataru ostalo je nešto više od dvadesetak dana. Selektor „A“ reprezentacije BiH Ivaylo Petev već pravi planove za septembarski ciklus i važne utakmice protiv Francuske i Kazakhstana.
„Pred nama su ozbiljni izazovi i želim sve unaprijed pripremiti kako bismo spremno ušli u predstojeće susrete i ispunili zacrtane ciljeve. Sa velikom željom i entuzijazmom sam se vratio u Sarajevo i nadam se da ću tu pozitivnu energiju i motivisanost prenijeti i na igrače. Protekli period iskoristio sam za kraći odmor ali uglavnom je bilo radno jer uvijek razmišljam o poslu, igračima, utakmicama. U glavi su mi stalno obaveze koje imamo i kako na najbolji mogući način spremiti igrače. Odgledao sam i sve utakmice Evropskog prvenstva, neke i „uživo“, tako da nije bilo previše opuštanja. Jednostavno, fudbal je kod mene uvijek na prvom mjestu, razmišljam o poslu i posvećen sam obavezama u reprezentaciji.
U kontaktu sam sa našim reprezentativcima, pratio sam njihove pripremne utakmice, a redovno prikupljam sve informacije o igračima koji konkurišu za „A“ tim. Neka nacionalna prvenstva su počela, nadam da će naši reprezentativci igrati te da će biti zdravi i spremni doći na okupljanje“, rekao je selektor.
Da ništa ne prepušta slučaju potvrđuje i činjenica da je Petev već proteklog vikenda pratio susret M:tel premijer lige između Zrinjskog i Željezničara.
„Početak sezone za neke klubove uvijek je dobar a za neke težak. Pratio sam sve evropske utakmice koje su igrali naši timovi. Naravno, gledam i domaću ligu jer volim da imam potpunu informaciju sa čime raspolažemo. U ovom trenutku još je rano da govorim o nekim imenima, ovo je talentovana nacija. Na prošlom okupljanju dosta novih igrača imalo je priliku da se pokaže, neki su je možda iskoristili a neki još moraju da rade. Vrata reprezentacije su otvorena svakom igraču koji može da se podredi interesima tima, te da pomogne u ostvarivanju dobrih rezultata nacionalne selekcije,“ naglasio je Petev.
Selektor je na kraju najavio da će za nekih petnaestak dana održati konferenciju za medije, kako bi saopštio spisak igrača za kvalifikacione duele za SP, te govorio o planu priprema i očekivanjima.
PROMO
CineStar PREMIERE otključan za sve korisnike BH Telecoma: Mjesec filmskog uživanja
Nikad povoljnija online kupovina uređaja uz besplatnu dostavu!
Sarajevski derbi za više od tri boda: Meridian te časti duplim bonusom
MrBit: Vrhunska ponuda za vikend derbija i poklon dobrodošlice za start
Novo kolo otvaraju Velež i Sarajevo, a Meridian vam donosi bogatu ponudu
Veliki Black Friday vikend u Meridianu: Uhvati svoju šansu!
EKSKLUZIVNO U MERIDIANU: SMS uplata za Ultra korisnike
MrBit: Poklon dobrodošlice do 50 KM i kvota od 9.50 za pobjedu BiH
Copyright © 2011 - 2021 BHFudbal.ba


