POKLONIO MU DRES

Edin Džeko izmamio osmijeh na licu bolesnom Esadu Ahmišu! (FOTO)

VELIKA GESTA NAŠEG DIJAMANTA

Bh. reprezentativac Edin Džeko još jednom je pokazao zbog čega je jedan od omiljenih fudbalera u našoj domovini.

Pored činjenice da svojim igrama oduševljava ljubitelje fudbala, Edin i van terena pokazuje svoju veličinu.

Naime, naš fudbaler odlučio je tokom mjeseca Ramazana, dres sa svojim potpisom pokloniti bolesnom efendiji Esedu Ahmišu.

Ovu lijepu vijest na svom Facebook profilu podijelila je Esedova supruga Mahira, koja je naišla na oduševljenje svih prijatelja, te pratilaca porodice Ahmiš.

Na samom početku razgovora za portal hanuma.ba Mahira kazuje kako je tokom jedne ramazanske noći od Jasmina Ligate stigla poruka.

“Jasmin nas je kontaktirao te iskazao želju da nas počasti iftarom. Na prvu, mi nismo ni znali da je Jasmin ustvari PR našeg reprezentativca Edina Džeke. Međutim, u toku razgovora na iftaru, Jasminova prijateljica dotakla se te teme, te smo tako saznali”, ističe za Mahira za Hanuma.ba.

Dodaje nam kako je dres trebao biti iznenađenje tokom tog iftara, međutim, još uvijek nije stigao iz Italije.

Edin i Amra su čuli za nas, te nas prate, a kako nam je Jasmin prenio, kada im je saopštio kod koga ide na iftar, bili su oduševljeni, te odlučili poslati dres“, kaže nam Mahira.

“Ovo nam mnogo znači”

Pitali smo Mahiru i šta za njih predstavlja ovaj gest najboljeg bh. reprezentativca.

“Edina bodrimo kada god njegov tim nastupa, a naročito kada igra reprezentacija. Nebrojeno puta do sada, Amra i on pokazali su koliko veliko srce imaju, što najbolje pokazuje i ovaj gest koji nama mnogo znači. Dresu smo se obradovali više nego bilo čemu drugome. Neke stvari se ne kupuju, a to je insanluk“, kazuje Mahira.

Dodaje i kako jedva čekaju da ih upoznaju, a upravo svoj dolazak najavili su čim dođu u Bosnu i Hercegovinu.

Na kraju razgovora, Mahira je odlučila još jednom zahvaliti se Amri i Edinu.

“Želimo im svu sreću ovog i budućeg svijeta. Ovo je samo još više učvrstilo i povećalo poštovanje i respekt koji smo dosad osjećali prema Edinu. On je ponos naše domovine, a ovim gestom je pokazao i koliki je čovjek”, zaključuje na kraju razgovora za portal Hanuma.ba, Mahira Ahmiš.

Podsjećamo, Esedu je ustanovljena multiple skleroza, neizlječiva bolest, od koje je prvo postao nepokretan, otkazale su noge, zatim mu je slabio vid, onda su otkazale ruke, i sve je otkazivalo jedno po jedno osim ljubavi, ona je bila samo jača.

Uprkos iskušenjima sa kojima se ova porodica nosi, uvijek ćete ih vidjeti nasmijane. Tome svjedoče svi oni koji su ih bar jednom posjetili. Kada vidte snagu i borbu ove porodice, jednostavno shvatite da nemate pravo žaliti se na svaku sitnicu koja vam se dogodi u životu.

VEZANE VIJESTI

KAPITEN BiH

Džeko poslije remija na Kipru: Zaslužili smo tri boda!

ZENICA

Džeko: Naivno smo primili oba gola

SARAJEVO

Evo šta selektor BiH misli o Džekinom transferu!

DŽEKO VELIKA ŽELJA HAJDUKA

Kada bi Džeko došao u Hajduk, Split ne bi spavao tri dana!

HOLANDIJA

SRBI NA NOGAMA: Napadač im izjavio da mu je uzor BOSANAC!

PROMO

Zašto je Džeko Comerc lider u proizvodnji sobnih vrata?

Zmajevi na Kipru grabe velikim korakom prema Mundijalu: Za svaki gol BiH čeka te freebet

Meridian dodaje 20 posto na uplatu: Biraj sport ili kazino bonus

Liga šampiona u Meridianu je poseban doživljaj: Odigraj tiket i uskoči u fond 20.000 bonusa

Derbi koji samo Sarajevo ima i ponuda koju samo u Meridianu možeš naći: Spreman spektakl na Grbavici

GUMA M na Sajmu privrede u Tešnju premijerno prikazuje nove Renault i Dacia modele

Džeko Comerc predstavio vrhunska sobna vrata na prestižnom sajmu u Celju

Liga Evrope u Meridianu: Super boost na pobjedu Zvezde, Dinamo dočekuje Fenerbahce

IZDVOJENO

VIDEO

PARTNERI