ITALIJA

Remi Milana i Rome na San Siru: Zabijali Ibrahimović i Džeko

GLEDALI SMO ODLIČAN DERBI

U okviru 5. kola Serije A, Milan i Roma podijelili su bodove na San Siru. Rezultat je bio neriješeno 3:3.

Zlatan Ibrahimović je već u drugoj minuti doveo Milan u vodstvo. Rafael Leao je poslao sjajnu dubinsku loptu između stopera Rome, a sve je odlično pratio Ibrahimović i pogodio za 1:0, piše avaz.ba.

Roma je uzvratila u 14. minuti. Lorenco Pelegrini (Lorenzo Pellegrini) je ubacio iz kornera, a Edin Džeko udarcem glavom poravnao rezultat na „San Siru“.

Stativa je bila saveznik Rome u 30. minuti nakon pokušaja glavom Simona Kjera (Kjaer). Već u narednom napadu na drugoj strani snažnim udarcem Ibanjez (Ibanez) je na muke stavio golmana Milana Cipriana Tatarušanua (Tatarusanu) odličnom intervencijom iskupio za grešku kod izjednačujućeg gola.

Kako je otvorio prvo, Milan je na isti način došao do novog vodstva u drugom poluvremenu.U drugoj minuti nastavka Rafael Leao je prošao po lijevoj strani, ubacio loptu u peterac, a na pravom mjestu našao se Aleksis Salemakers (Alexis Saelemaekers) i poslao loptu u mrežu za 2:1.

Novo izjednačenje došlo je u 71. minuti. Žordan Veretu (Jordan Veretout) je pogodio sa bijele tačke za 2:2.

Osam minuta kasnije sviran je penal za Milan. Ibrahimović je preuzeo odgovornost i rutinski savladao golmana gostiju za novo vodstvo "Rosonera".

Uzbuđenjima nije bilo kraja pa je Maraš Kumbula (Marash Kumbulla) u 84. minuti donio treće izjednačenje Romi i postavio konačnih 3:3.

Nastup u derbiju petog kola upisao je i bh. reprezentativac Rade Krunić koji je u 73. minuti zamijenio Salemakersa.