AKTUELNO Bio je ljubimac navijača Sarajeva, a sada odlazi u Željezničar? Reprezentativac BiH mijenja sredinu u januaru? Na meti je turskog kluba! Jedna opcija manje za Bajraktarevića: PSV demantovao pregovore! Stigle vijesti iz Atalante: Evo koliko će pauzirati Sead Kolašinac! Trener Fiorentine napokon govorio o Džeki: Evo zašto danas nije igrao! Vršajević je igrao za Želju i Sarajevo, ipak poručuje: Čelik je moja najveća ljubav Stigle prve vijesti o povredi Seada Kolašinca: Ima li razloga za brigu? Prvi intervju Zlatana Ibrahimovića na bosanskom jeziku! Hajro Rizvić bez dlake na jeziku o fudbalu na Balkanu: Ko obećava čuda – laže! Loše vijesti stižu iz Italije: Povrijedio se Sead Kolašinac!
BARAŽ
Džeko: Želimo se plasirati i obradovati naše navijače!
KAPITEN REPREZENTACIJE BiH
- 16:17
- 15.02.2024
- Autor: Redakcija
Nešto više od mjesec dana ostalo je do polufinalne utakmice baraža za odlazak na EURO 2024, u kojem će reprezentacija Bosne i Hercegovine za protivnika imati selekciju Ukrajine.
Kapiten Edin Džeko i bh. reprezentativci igraju standardno za svoje klubove i u dobroj su formi pred važan meč za nacionalni tim, prenosi nsbih.
Džeko ističe da je to jedan od važnih faktora pred predstojeće okupljanje:
„Dobra je stvar što je većina igrača u takmičarskoj formi i što igra zapažene uloge u svojim klubovima. To je jedan od preduslova za dobar rezultat, a bit će lakše i selektoru sastaviti ekipu, kada na raspolaganju ima igrače koji su u takmičarskom ritmu. Što se tiče šansi za plasman, one postoje, bez obzira na ime protivnika. Jasno je da je Ukrajina odličan rival, a imali smo i priliku odmjeriti snage protiv njih i znamo šta da očekujemo. Međutim, igramo kući, pred našim navijačima i imamo svoje šanse za prolazak dalje. Kao što selektor kaže, ne treba to biti neka lijepa utakmica za gledanje već fajterska, sa puno trke, zalaganja, nadmudrivanja. Znam da ćemo sigurno dati sve od sebe za plasman na EURO, kako bismo obradovali navijače, ali i sami sebe, jer smo željni nastupa na velikim takmičenjima.“
O reprezentaciji Ukrajine Džeko kaže:
„Imaju nekoliko sjajnih pojedinaca, čija je forma fantastična. Većina ih igra u jakim evropskim timovima, ali kao ekipa su veoma uigrani. Bolji dio ekipe im je vezni red, u kojem igraju i najiskusnija imena, tako da ćemo upravo u sredini i voditi najveću bitku protiv njih. Iskusna su ekipa sa igračima, koji se znaju nositi sa pritiskom i to iskustvo je ujedno i njihova prednost kao ekipe.“
Naš kapiten bilježi dobre nastupe u ligi Turske gdje je najbolji strijelac, a njegova ekipa se bori za titulu prvaka.
„Svoje nastupe gledam kroz prizmu rezultata Fenerbahçea, jer nikad isključivo nisam gledao na sebe kao pojedinca. Od lične statistike, mnogo bitniji mi je taj timski učinak i po tome i gledam sve ono što se dešava. Za protivnika imamo odličnu ekipu, koja također dobro igra i jasno je da ćemo se mi i Galatasaray do samog kraja boriti za naslov prvaka. Sitnice će na kraju presuditi, a nadam se da ćemo mi napraviti manje grešaka u odnosu na protivnika“, kaže Edin Džeko, kojem se u Fenerbahçeu odnedavno priključio i saigrač iz reprezentacije Krunić.
„Rade je odmah upao u mašinu, ali sa obzirom na njegovo iskustvo igranja u Seriji A, mislim da mu to nije predstavljalo neki veliki problem. Krunić je profesionalac i igrač koji nam je bio potreban. Vjerujem da će nam pomoći u nastojanjima da Fenerbahçe osvoji naslov. Uostalom, činjenica da je od samog početka odmah zaslužio svoje mjesto u ekipi, dovoljno govori o njemu i njegovim kvalitetima“, zaključuje Džeko.
PROMO
Lucky’s 6 turnir: Započni novu godinu uz dodatni keš!
Meridian kalendar: Uzmi poklon za više igre svaki dan!
CineStar PREMIERE otključan za sve korisnike BH Telecoma: Mjesec filmskog uživanja
Nikad povoljnija online kupovina uređaja uz besplatnu dostavu!
Sarajevski derbi za više od tri boda: Meridian te časti duplim bonusom
MrBit: Vrhunska ponuda za vikend derbija i poklon dobrodošlice za start
Novo kolo otvaraju Velež i Sarajevo, a Meridian vam donosi bogatu ponudu
Veliki Black Friday vikend u Meridianu: Uhvati svoju šansu!
Copyright © 2011 - 2021 BHFudbal.ba


