AMERIKA

Osvajačica Zlatne lopte teško povrijeđena u oproštajnoj utakmici

POVREDA U TREĆOJ MINUTI

Negdašnja najbolja nogometašica svijeta Amerikanka Megan Rapinoe okončala je karijeru teškom ozljedom u trećoj minuti svog posljednjeg profesionalnog nastupa, piše N1.

Susret između OL Reign i Gotham FC u američkoj NSWL ligi bio je očekivan kao emotivan oproštaj za osvajačicu Zlatnu lopte 2019. i njezinu bivšu kolegicu iz američke ženske reprezentacije Ali Krieger.

No, zabava povodom umirovljenja naglo je završila jer je Rapinoe pala u trećoj minuti zbog nekontaktne ozljede, uhvativši se za nogu prije nego što je šepajući napustila teren dok su joj navijači na stadionu Snapdragon u San Diegu pljeskali.

“Najgori mogući ishod. Ne možete uvijek imati savršen kraj“, rekla je 38-godišnja Rapinoe novinarima nakon utakmice u kojoj je najverojatnije pokidala Ahilovu tetivu.

Rapinoe je debitirala 2002., godine, ima osvojena dva Svjetska prvenstva (2015. i 2019.), Zlatnu loptu (2019.) i zlatnu olimpijsku medalju (2012.) i status koji nadilazi njezin sport. Rapinoe je iskoristila svoj uspjeh kao platformu za LGBT+ prava, protiv policijskog nasilja nad crncima u Sjedinjenim Državama, te borbi za jednaku plaću sa svojim suigračima unutar Team USA.

VEZANE VIJESTI

PROMO

Igraj u Meridianu: Najveće kvote na sve mečeve Lige Evrope i Lige konferencija

START BEZ USLOVA: Meridian poklanja 115 KM

HOTEL AMICUS: Vaša prva adresa za savršen odmor u Mostaru!

Dobrodošli u Herceg, gdje prozori i vrata otvaraju put prema budućnosti

SUV KOJI MOŽETE PRIUŠTITI: Novi Duster potpuno opremljen za 47.900 KM

AKO STE PUNOLJETNI: Odmah možete dobiti 130 KM na račun

Kladi se na Sarajevo-Borac u Meridianu: Najveće kvote i najraznovrsnija ponuda

SYNOTtip: Doživite iskustvo jedinog stvarnog online kazina u BiH

IZDVOJENO

VIDEO

PARTNERI