AKTUELNO Glasajte za Zmaja: Majstorija Bajraktarevića u izboru za najbolji gol kvalifikacija! EARLY PAYOUT TURNIR: Ubrzaj igru i uzmi dio od 2.500 KM! Igora Štimca čeka ista sudbina kao i Sergeja Jakirovića? Potvrđena satnica baraža: Zmajevi saznali termine odigravanja mečeva! Transfer bomba u najavi: Reprezentativac BiH privukao pažnju dva kluba! Drugo kolo Admiral Elite Mininogometne Lige donijelo 'kišu' golova! Barbarez se oglasio poslije žrijeba: Ispunila mu se želja! Legende bh. fudbala obilježile Dan Oružanih snaga BiH uz revijalni meč Evo protiv koga Zmajevi igraju ako prođu u finale baraža! Zmajevi saznali protivnika u polufinalu baraža!
EUROPA
Željezničar i Borac traže plasman u 3. pretkolo Konferencijske lige
DRUGO PRETKOLO KONFERENCIJSKE LIGE
- 06:54
- 03.08.2023
- Autor: Redakcija
Nogometaši Željezničara i Borca danas igraju uzvratne susrete drugog pretkola Konferencije lige, protiv Neftcija, odnosno bečke Austrije.
Željezničar će u Bakuu pokušati da ostvari još jedan podvig i izbori treće pretkolo ovog UEFA-inog takmičenja. Prvi meč na Grbavici završen je rezultatom 2:2, nakon što su izabranici trenera Adriana Mutua postigli pogodak u petoj minuti sudijske nadoknade. Osim toga, Željezničar je u tom meču ostao nez nekoliko igrača koji su igru morali napustiti zbog povrede, zbog čega je došao u pitanje njihov nastup u revanšu.
No, trener Nermin Bašić ističe da su uspjeli kroz ovih četiri, pet dana da rekuperiraju ekipu i da vrate povrijeđene igrače u kadar.
- Neftci ima sjajnu ekipu koja je ja bih rekao u stvaranju i po svemu onome što su pokazali su favoriti za ovu utakmicu. Znamo da će stadion biti rasprodan, čuo sam da Neftci ima dobre navijače, isto tako očekujem i naše Manijake da nam daju podršku. Znamo da cijela Bosna i Hercegovina navija za Želju i želimo svim ljudima pokazati da Željo može.Isto tako se nadam da smo izvukli pouke iz prve utakmice, napravimo smo dobru analizu i neke stvari ćemo dosta drugačije postaviti - kazao je Bašić.
Dodaje da je igračima rekao da razmišljaju šta mogu dobiti ovom pobjedom i plasmanom u treće pretkolo, šta bi to značilo za navijače.
- Imamo respekt prema protivniku, proteklih godina su uradili dosta dobrih stvari na evro sceni i očekujem da će biti dobra utakmica - naglasio je trener Željezničara.
Drugi bh. predstavnik u ovom takmičenju banjalučki Borac na svom stadionu dočekuje bečku Austriju, koja je u prvom meču u sudijskoj nadoknadi došla do pobjedničkog gola.
Banjalučani znaju da ih očekuje težak posao, ali vjeruju u plasman u narednu rundu kvalifikacija.
- Mi smo radili veoma dobro u ovih nekoliko dana. Radili smo na nekim stvarima koje treba da popravimo za ovu utakmicu koja nam slijedi. Mislim da su momci na to veoma dobro odgovorili i da ćemo uspjeti sve to da odradimo na terenu - poručio je Vinko Marinović, šef stručnog štaba Borca.
PROMO
MrBit: Poklon dobrodošlice do 50 KM i kvota od 9.50 za pobjedu BiH
Zmajevi idu u Beč po senzaciju i Mundijal: Veliki izazov i prilika pred BiH
Muzika UŽIVO VEČERAS za bh. navijače u Cafe Prestige u Beču!
MrBit je stigao: Poklon dobrodošlice i najbolja kvota za BiH-Rumunija
Put do Mundijala vodi i do poklon tiketa: BiH protiv Rumunije za historijsku šansu uz najveće kvote u Meridianu
MERIDIAN DOBRODOŠLICA: Tri bonusa da osjetiš razliku!
Ekskluzivna ponuda sobnih vrata sa skrivenim šarkama u Džeko Comerc!
SUPER HELI – HIT CRASH TURNIR: Uđi u zonu leta!
Copyright © 2011 - 2021 BHFudbal.ba


