AKTUELNO Potvrđena satnica baraža: Zmajevi saznali termine odigravanja mečeva! Transfer bomba u najavi: Reprezentativac BiH privukao pažnju dva kluba! Drugo kolo Admiral Elite Mininogometne Lige donijelo 'kišu' golova! Barbarez se oglasio poslije žrijeba: Ispunila mu se želja! Legende bh. fudbala obilježile Dan Oružanih snaga BiH uz revijalni meč Evo protiv koga Zmajevi igraju ako prođu u finale baraža! Zmajevi saznali protivnika u polufinalu baraža! Gledajte UŽIVO žrijeb baraža gdje će BiH dobiti protivnika! Odlične vijesti za Barbareza pred baraž za Svjetsko prvenstvo! (VIDEO) Kontroverzan trenutak: Da li je Austrija postigla gol iz ofsajda?
GRBAVICA
BAŠIĆ I KOSORIĆ: Nikoga se ne bojimo!
PRESS KONFERENCIJA ŽELJEZNIČARA mi
- 09:23
- 12.07.2023
- Autor: Redakcija
Fudbaleri Željezničara će sutra na svojoj Grbavici dočekati ekipu Dinama iz Minska u okviru prvog pretkola kvalifikacija za Konferencijsku ligu.
Bit će to prva evropska utakmica na Grbavici poslije pet godina za "Plave". O kakvoj euforiji je riječ, dovoljno govori podatak da su ulaznice bile rasprodate dva dana prije utakmice.
Jutros je u Plavom salonu stadiona Grbavica održana press konferencija na kojoj su se obratili trener Nermin Bašić i kapiten Aleksandar Kosorić.
- Jedva čekamo da počne utakmica. Četiri sedmice priprema, da li je bilo dovoljno nije. Nedostaje nam još dosta tih stvari i za uigrati, ja bih rekao i kondiciono da budemo spremni za Evropu. Znamo da je naš protivnik odigrao već 14 utakmica, da su ozbiljna i kompaktna ekipa, mnogo trče, postigli su mnogo golova 34.
Nekako smo jako teško dobijali informacije, jer su isključeni sa svih platformi koje rade analize u svijetu. Što se tiče moje ekipe, četiri sedmice jako dobro rade, dobra je hemija u svlačionici. Radimo mnogo stvari na drugačiji način, što je bio šok za igrače, ja bih rekao u pozitivnom smislu. Da li ćemo to odmah krunisati u Evropi, ali sigurno da imamo veliku volju i želju da nešto napravimo - rekao je Bašić.
Trener "Plavih" istakao je jednu stvar na koju njegovi izabranici moraju obratiti pažnju.
- Ne smijemo izgorjeti u toj velikoj želji. Moramo mnogo trčati, biti jako disciplinirani i taktički besprijekorni. Nekako tu sinergiju koju imamo na Grbavici provesti na djelo na terenu, da igramo na rezultat, da smo odvažni, borbeni, ali moramo biti i taktički na top nivou da bismo uspjeli proći dalje.
Nadamo se da možemo proći, imamo želju da to uradimo, a znamo da igramo protiv ekipe koja je prije osam godina igrala Evropa ligu - poručio je Bašić.
Okupljenim novinarima se obratio i kapiten Željezničara Aleksandar Kosorić.
- Riječ je o ozbiljnom protivniku koji ima iskustva u evropskim utakmicama. Trebamo im dati respekt, ali prvu utakmicu igramo pred našom publikom, koja je naša dodatna snaga i vjetar u leđa.
Ekipa Dinama ima mnogo pojedinaca, ali tako ima i svoje nedostatke koje ćemo mi pokušati da iskoristimo. Iza nas je period priprema koji je prošao bez povreda. Novi momci su se brzo uklopili. Mislim da ćemo sutra biti pravi - poručio je Kosorić.
Bašić je dodao kako se radi na papirima za novopridošle Harisa Ovčinu i Brazilca Alisona (Allyson).
- Danas rješavamo registraciju za Ovčinu i Alisona, koji nisu još registrovani, i nadam se da ćemo u toku dana to uspjeti da završimo - istakao je Bašić.
PROMO
MrBit: Poklon dobrodošlice do 50 KM i kvota od 9.50 za pobjedu BiH
Zmajevi idu u Beč po senzaciju i Mundijal: Veliki izazov i prilika pred BiH
Muzika UŽIVO VEČERAS za bh. navijače u Cafe Prestige u Beču!
MrBit je stigao: Poklon dobrodošlice i najbolja kvota za BiH-Rumunija
Put do Mundijala vodi i do poklon tiketa: BiH protiv Rumunije za historijsku šansu uz najveće kvote u Meridianu
MERIDIAN DOBRODOŠLICA: Tri bonusa da osjetiš razliku!
Ekskluzivna ponuda sobnih vrata sa skrivenim šarkama u Džeko Comerc!
SUPER HELI – HIT CRASH TURNIR: Uđi u zonu leta!
Copyright © 2011 - 2021 BHFudbal.ba


