AKTUELNO Historijski dan za Čelik: Zeničani izmirili kompletan dug prema državi Sin Zvjezdana Misimovića bi mogao promijeniti reprezentaciju DNEVNICA JE BITNA: Suspendovani Kazlagić sudi za vikend! ZBOG KOGA SE IGRA FUDBAL: Hoće li Ultrasi biti u Vrapčićima? Hoće li USKOK pokucati na vrata Nogometnog saveza FBIH? SAVEZ KONAČNO PRELOMIO: Evo ko sudi mostarski derbi u subotu START BEZ USLOVA: Meridian poklanja 115 KM Drama u Banjoj Luci: Struka suspendovala Gigovića, Kazlagića, Njegomirovića..., uslijedio poziv, pljuštale ostavke? Fudbal i uspon novih online kazina: Kako sportski fanovi utiču na industriju kockanja? 'Ja sam musliman i volim svoju religiju, elhamdulillah za sve'


ENGLESKA
Nikica Jelavić: Želim voditi klub u Premier ligi
TRENER JUNIORA LOKOMOTIVE
- 16:14
- 29.03.2023
- Autor: BHFudbal.ba
Jedanaest godina nakon što je sproveo Everton u polufinale FA Cupa, Nikica Jelavić ima ambicije povratka u britanski nogomet.
"Želim biti menadžer u Premier ligi, tako da je to cilj za budućnost", kazao je bivši napadač Glasgow Rangersa, Evertona, Hull Cityja i West Hama za SkySports News u ekskluzivnom intervjuu.
"Uvijeksi pokušavam postaviti ciljeve. Čak i kad sam bio igrač, postavljao sam si ciljeve, golove, neke brojke. Sada, posebno kao trener, želim postaviti velike ciljeve - ali korak po korak, naravno", kazao je među inim Jelavić, koji je trenutno glavni trener juniora zagrebačke Lokomotive.
Kad se prije dvije godine povukao s terena, napadač koji je 36 puta nastupio za Hrvatsku se potpuno odmaknuo od nogometa, provodeći "sjajnih" 12 mjeseci sa suprugom i djecom.
“Sada se osjećam kao da sam ponovno živ”, dodao je. "Direktno sam uključen u nogomet. Odlučujem o mnogim stvarima kao glavni trener U19. Sada zapravo gledam na nogomet na drugačiji način nego kad sam bio igrač. Nedostajao mi je nakon pauze."
Budući da je već stekao svoje UEFA A i B licence dok je čekao upis na Pro licencu, njegova je uloga razvojna, a ne rezultatska. Prvu momčad juniora Lokomotive trenutno čini 17 igrača koji su prošli njihovu akademiju. Mjerilo uspjeha za Jelavića? Napravite mlade, gladne igrače koji će na kraju biti prodani kako bi napravili mjesta za sljedeću generaciju koja dolazi.
"Ono što pokušavamo napraviti u mom klubu, ne dajemo velik novac mladim igračima", rekao je. "Oni to moraju zaraditi. Kad naprave svoj korak, mogu zaraditi novac. Ali u našem klubu pokušavamo ih zadržati usredotočene na razvoj. Ništa drugo. Proizvodimo i prodajemo. Znamo što moramo učiniti da bismo preživjeli."
PROMO
START BEZ USLOVA: Meridian poklanja 115 KM
HOTEL AMICUS: Vaša prva adresa za savršen odmor u Mostaru!
Dobrodošli u Herceg, gdje prozori i vrata otvaraju put prema budućnosti
SUV KOJI MOŽETE PRIUŠTITI: Novi Duster potpuno opremljen za 47.900 KM
AKO STE PUNOLJETNI: Odmah možete dobiti 130 KM na račun
Kladi se na Sarajevo-Borac u Meridianu: Najveće kvote i najraznovrsnija ponuda
SYNOTtip: Doživite iskustvo jedinog stvarnog online kazina u BiH
KLADI SE UŽIVO: Skini najveću kvotu za dio od 8.000 KM
Copyright © 2011 - 2021 BHFudbal.ba