QATAR 2022

JOŠ JEDNO IZNENAĐENJE: Maroko slavio nad Belgijom!

VAHINA NEKADAŠNJA EKIPA IGRA ODLIČNO

Nogometaši Maroka pobijedili su Belgiju 2:0 u 2. kolu skupine F Svjetskog prvenstva i potpuno zakomplicirali situaciju u grupi u kojoj su još Hrvatska Kanada.

Maroko je poveo golom Abdelhamida Sabiria iz slobodnog udarca, gotovo iz "mrtvog ugla" u 73. minuti, da bi u 92. minuti na 2-0 povećao Zakaria Aboukhlal (90+2).

Jalovi napadi Belgijanaca nisu bili opasnost po gol Marokanaca, koji su usljed nesvakidašnje situacije morali mijenjati golmana neposredno pred početak utakmice, pa je među stative stao Munir El Kahui.

U posljednjim sekundama prvog dijela Ziyech je majstorski pogodio iz slobodnog udarca iskosa, ali je gol poništen zbog ofsajda. Romain Saiss, kapiten Maroka, smetao je Thibaut Courtois zbog čega je pogodak poništen.

Marokanci su potom stigli do gola, koji nije poništen. Abdelhamid Sabiri je iz slobodnog udarca iskosa šutirao i iznenadio Kurtou za veliko slavlje navijača i igrača Maroka. U trećoj minuti nadoknade Zakaria Abukalal je dokrajčio Belgijance.

Maroko je sada lider grupe F sa četiri boda, Belgija ima tri, dok će svoj meč od 17 sati igrati Hrvatska i Kanada.