Šesnaestina finala Kupa Bosne i Hercegovine protekla je bez većih iznenađenja, a skoro svi favoriti prošli su dalje.
Željezničar je kao gost u Banovićima s 1:2 slavio protiv Budućnosti uz golove Dženisa Beganovića (35.) i Edina Cocalića (58.).
Velež je u odbranu naslova krenuo pobjedom u Tešnju protiv TOŠKA (0:2), koju su mu donijeli Nemanja Anđušić (74.) i Dženan Zajmović (88.).
Zrinjski je s 0:4 slavio protiv Zvijezde 09 u Ugljeviku, a strijelci za aktuelnog bh. prvaka bili su Dragan Juranović (39.), Irfan Hadžić (50.), Matej Senić (56.) i Abdul Zubairu (68.).
Sloboda je postigla čak osam golova Batonu, kojeg je na Koševu savladala s 2:8. Amer Bekić postigao je četiri gola (12., 32., 50. 55.), dva je dao Said Husejinović (36., 82.), a po jedan Nikola Komazec (69.) i Eldar Mehmedović (72.).
Jedan premijerligaš oprostio se od takmičenja, a to je konjički Igman, koji je poražen u Laktašima od istoimenog domaćina s 3:1.
Rezultati 1/16 finala Kupa BiH:
Budućnost - Željezničar 1:2
TOŠK - Velež 0:2
Zvijezda 09 - Zrinjski 0:4
Laktaši - Igman 3:1
Famos - Široki Brijeg 1:3
Kolina - Posušje 1:5
Baton - Sloboda 2:8