MAKSIMIR

LIGA PRVAKA STIŽE U ZAGREB: Dinamo izbacio Bodo Glimt!

TEŽAK MEČ ZA MODRE IZ ZAGREBA

Zagrebački Dinamo za koji nastupaju naši Amer Gojak (25) i Luka Menalo (25) plasirao se u grupnu fazu Lige prvaka, nakon što je večeras na Maksimiru u revanšu plej-ofa poslije drame u produžecima savladao Bode Glimt4:1.

Norveški tim slavio je u prvoj utakmici s 1:0, stoga je Dinamu trebala pobjeda od dva razlike za prolaz dalje.

I krenulo je odlično po "Modre". U vodstvo ih je već u 4. minutu doveo Mislav Oršić, da bi Bruno Petković fantastičnim makazicama u 35. povisio na 2:0.

Gosti su u 75. preko Alberta Gronbaeka smanjili na 2:1, što je gol koji im je izborio produžetke.

Mučili su se domaći da dođu do gola i došli su u 117. minuti kada je za 3:1 zabio Josip Drmić.

Prolaz "Modrih" potvrdio je Petar Bočkaj u 120. minuti. Dinamo će plasmanom u grupnu fazu zaraditi 17 miliona eura.