PLIVANJE

Pogledajte kako je Lana Pudar došla do zlatne medalje na EP!

PRVAKINJA EVROPE NA 200 METARA DELFIN

Najbolja bosanskohercegovaačka plivačica Lana Pudar nova je evropska prvakinja na 200 metara leptir.

Pudar je u finalu evropskog prvenstva u Rimu pomela konkurenciju i isplivala lični rekord 2:06,81.

Šesnaestogodišnja Mostarka krenula je silovito i bila vodeća od prvog okreta, te je prednost zadržala do kraja utrke.

Drugo mjesto osvojila je Helena Rosendahl Bach iz Danske (2:07.30), a bronzana je bila Italijanka Ilaria Cusinato (2:07.77).

Lana Pudar je tako ovo prvenstvo završila sa dva odličja, pošto je u utrci na 100 metara leptir osvojila bronzu.