KAZAHSTAN

BRAVO PLEMIĆI: Zrinjski se plasirao u play-off Konferencijske lige!

HISTORIJSKI USPJEH ZRINJSKOG

Nogometaši Zrinjskog plasirali su se u playoff rundu Uefine Konferencijske lige.

Nakon pobjede nad kazahstanskim predstavnikom Tobolom 1:0 u prvom susretu, današnji uzvrat završen je bez pobjednika 1:1.

U prvoj trećini utakmice Kazahstanci su bili nešto opasniji, ali do vodstva je došao bh. prvak u 34. minuti.

Mario Ćuže probio je po desnom boku, pretrčao je s loptom više od 30 metara i prizemnim prizemnim šutom svladao domaćeg vratara.

Vodeći pogodak šokirao je nogometaša Tobola, pa su Plemići do odlaska na odmor stvorili još nekoliko izglednih prilika, ali ih nisu realizirali.

Kazna je stigla u 53. minuti kada je na 1:1 izjednačio Serge Deble.

Zrinjski je do vodstva mogao u 65. minuti. Niko Janković fantastično je šutirao s više od 20 metara, a lopti se na putu do mreže ispriječila vratnica.

Ključni trenutak utakmice dogodio se u 80. minuti. Nemanja Bilbija ukrao je loptu na sredini terena, krenuo je sam prema protivničkim vratima, a na 30 metara od gola uklizavanjem ga je zaustavio vratar Aleksandar Mokin. Međutim, Mokin je loptu ispred Bilbije odnio rukom pa je za taj start „nagrađen” crvenim kartonom.

Iako s igračem manje domaći su pokušali u preostalom vremenu doći do gola koji bi ih odveo u produžetak. Najbliži pogotku bio je Zoran Tošić. On je u šestoj minuti sudačkog dodatka iz slobodnog udarca s dvadesetak metara šutirao malo iznad grede.

Prolaskom u playoff rundu Konferencijske lige Zrinjski je došao na korak od plasmana u grupnu fazu natjecanja, a posljednji protivnik Mostarcima bit će poraženi iz ogleda Olympiacosa i Slovana iz Bratislave. Prva utakmica u tom dvoboju Europske lige završila je neodlučenim rezultatom 1:1, a uzvrat se igra večeras u 20.30 sati u Bratislavi.

Prva utakmica playoff runde Konferencijske lige igra se 18. kolovoza, a uzvrat sedam dana kasnije.