POLUFINALE

ŠOK U BANJOJ LUCI: Tuzla City nakon penala izbacila Borca!

UZBUDLJIV MEČ NA GRADSKOM STADIONU

Fudbaleri Tuzla Cityja plasirali su se u polufinale Kupa BiH!

Plavi su uspjeli da nadoknade 0:1 iz prvog meča te savladaju Borac u srcu Banja Luke sa 2:1 te izbore penale nakon kojih su prošli dalje.

Trener Musemić je na gol vratio Fejzića koji je bio junak meča, dok su zadnju liniju činili Tomašević, Morris, Šukilović i Mehidić. U vezi Gavrić, Doffo i Nsue, na krilnim pozicijama Mišić i Mešinović te u napadu Krpić.

U prvih 45 minuta Tuzlaci nisu dobro izgledali, a jednu grešku zadnje linije iskoristili su domaći te poveli s 1:0.

U nastavku meča Musemić pravi rokade i uvodi Džafića, Mehanovića, Karjaševića, Hasanovića i Mendesa pa je to izgledalo puno bolje.

Preokret se desio od 65. do 72.minute kada su gol Borca pogađali Mehanović i Nsue pa se pristupilo izvođenju penala.

Borac je promašio dva a Tuzla City jedan penal (Hasanović) pa su Plavi na kraju slavili sa 4:3 i izborili polufinale Kupa BiH, gdje ih čekaju Sarajevo, Velež i Igman.