AKTUELNO DRAMA ZA HISTORIJU: Zrinjski u sudijskoj nadoknadi do boda i plasmana u narednu fazu! Novogodišnji turnir u Bužimu obara sve rekorde: Prijavljeno čak 87 ekipa! Na današnji dan prije 29 godina BiH odigrala historijski meč s Brazilom! Šesto kolo Admiral Elite Mininogometne Lige donijelo zanimljive duele! Ažurirane vrijednosti bh. fudbalera: Četvorici Zmajeva porasla cijena! Trener Velsa govorio o našoj reprezentaciji: Evo šta je rekao za Zmajeve! Osmi meč bez trijumfa: Željo produžio agoniju, Sloga odnijela bod sa Grbavice! Potez Saveza mogao bi nas skupo koštati: Dragulj Sarajeva više neće igrati za BiH! Fudbaler koji je igrao u BiH sada pravi transfer od 16 miliona eura? Nakon 30 godina zapuštenosti, kreće obnova Kasarne Faletići
PREMIJER LIGA BIH
TEŽE OD OČEKIVANOG: Borac savladao Olimpik u Banjoj Luci
VAŽNA POBJEDA BANJALUČANA
- 00:32
- 28.02.2021
- Autor: BHFudbal.ba 2
Fudbaleri Borca savladali su Olimpik na Gradskom stadionu u Banjaluci 2:0 u meču 20. kola m:tel Premijer lige BiH.
Dugo su izabranici Marka Maksimovića tražili put do mreže Srajlija i konačno proradili prekinuvši nezgodnu seriju bez pogotka na pripremama.
U 34. minutu Vranješ je ušao u šesnasterac iskosa sa lijeve strane i gađao bliži ugao, ali je golman Adnan Hadžić izbacio loptu u korner.
Marko Brtan je u 41. minutu presjekao pas, lopta je došla do Vranješa koji je imao samog Davida Čavića, ali ga nije uposlio.
Minut kasnije gosti su izveli prvu ozbiljniju akciju, lopta je u šesnaestercu Banjalučana došla do Adnana Osmanovića čiji je šut izblokiran.
Na početku drugog poluvremena trener crveno-plavih Marko Maksimović je u igru uveo Almedina Ziljkića i Elvisa Mehanovića.
Već u 46. minutu Borac je mogao da povede, Hadžić je isrčao na dug pas prema Mehanoviću, lopta je došla do Ziljkića koji je gađao sa ivice šesnaesterca, ali je Nemanja Lekanić ispred gol linije uspio da glavom izbaci loptu u korner.
Nastavio je Borac sa napadima, međutim nije uspjevao da pronađe put do mreže protivnika, što je Olimpik mogao da kazni u 69. minutu.
Poslije kornera najviši u skoku je bio Kenan Horić, gađao je dalji ugao, ali je Bojan Pavlović odlično intervenisao.
Borac je veliku inicijativu krunisao u 87. minutu. Nakon centaršuta Đorđa Ćosića sa lijeve strane, lopta je na drugoj strani u šesnaestercu došla do Dejana Melega, koji ju je smirio i rezantnim udarcem zatresao mrežu.
U sudijskoj nadoknadi vremena u šesnaestercu Olimpika oboren je Mehanović, a kapiten Vranješ je bio siguran sa bije tačke za konačnih 2:0
PROMO
CineStar PREMIERE otključan za sve korisnike BH Telecoma: Mjesec filmskog uživanja
Nikad povoljnija online kupovina uređaja uz besplatnu dostavu!
Sarajevski derbi za više od tri boda: Meridian te časti duplim bonusom
MrBit: Vrhunska ponuda za vikend derbija i poklon dobrodošlice za start
Novo kolo otvaraju Velež i Sarajevo, a Meridian vam donosi bogatu ponudu
Veliki Black Friday vikend u Meridianu: Uhvati svoju šansu!
EKSKLUZIVNO U MERIDIANU: SMS uplata za Ultra korisnike
MrBit: Poklon dobrodošlice do 50 KM i kvota od 9.50 za pobjedu BiH
Copyright © 2011 - 2021 BHFudbal.ba


