OČEKIVAN PORAZ

Benfica slavila: Težak poraz Cimirota i Standarda u Portugalu

DRUGI PORAZ BELGIJSKOG TIMA

Standard Liege je u drugom kolu Evropske lige poražen u Portugalu od Benfice s 3:0.

Već u prvom poluvremenu je bilo jasno ko je favorit za pobjedu. Nakon prvih 45 minuta bilo je 0:0, ali je omjer u šutevima bio 10:0 u korist portugalske ekipe.

Vodstvo domaćima donosi Pizzi iz penala već na startu drugog dijela igre, a prednost udvostručuje Waldschmidt također iz penala 15 minuta poslije.

Pred kraj utakmice Pizzi svojim drugim golom stavlja tačku na i i potvrđuje pobjedu Benfice.

Bh. reprezentativac Gojko Cimirot je za Standard igrao do 75. minute kada ga je zamijenio Gonzalez.