AZ PREJAK

Lončar asistirao u debaklu Rijeke, nastupio i Luka Menalo

RIJEKA NEMOĆNA U HOLANDIJI

Rijeka je u 2. kolu Evropske lige doživjela visok poraz u Holandiji od AZ Alkmaara, bilo je 4:1.

Koopmeiners je zabio u 6. iz penala, a Gudmundsson u 20. pogađa za 2:0 s kojih se otišlo na odmor.

Karlsson u 51. minuti postiže novi gol za 3:0, a Gudmundsson svojim drugim golom definitivno stavlja tačku na i devet minuta kasnije.

Rijeka je uspjela da ublaži poraz u 72. minuti. Bh. reprezentativac Stjepan Lončar je sjajno pronašao Kulenovića koji prima loptu i pogađa za 4:1.

Stjepan Lončar je odigrao svih 90 minuta, dok je Luka Menalo igrao do 64. minute kada ga je zamijenio Yateke. Ovo je Menalu bio evropski debi za Rijeku, a dobio je i žuti karton u 34. minuti utakmice.

Ovo je za Rijeku drugi poraz u Evropskoj ligi nakon što su izgubili od Real Sociedada u prvom kolu, dok je AZ-u druga pobjede poslije trijuma nad Napolijem.