BEOGRAD

Prije petnaest godina igrali smo najemotivniju utakmicu u historiji BiH

NAŽALOST, UTAKMICA JE PALA U DRUGI PLAN

Na današnji dan, 12. oktobra 2005. godine, reprezentacija BiH je u okviru kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Njemačkoj gostovala u Beogradu reprezentaciji tadašnje Srbije i Crne Gore. 

Rijeke navijača slijevale su se iz BiH prema Beogradu. Jedna s ciljem da podrži reprezentaciju svoje zemlje Bosne i Hercegovine, i jedna reprezentaciju komšijske države, piše avaz.ba.

Mlade i perspektivne ekipe dobro su se nosile s favoritom u grupi Španijom i do posljednjeg kola imale otvoren put za svjetsku smotru fudbala.

Reprezentaciji BiH je u toj utakmici bila potrebna pobjeda za plasman na Mundijal, ali nažalost doživjeli smo minimalan poraz. Strijelac jedinog gola na utakmici bio je Mateja Kežman u sedmoj minuti.

Utakmicu na stadionu Marakana obilježili su veliki incidenti u režiji domaćih navijača koji su navijače naše reprezentacije gađali kamenjem, bakljama i topovskim udarima.

Umjesto Kežmana, Barbareza i ostalih sjajnih fudbalera obje reprezentacije, na čuvenu beogradsku Marakanu su traktorima iz RS, te ruralnih dijelova Srbije i Crne Gore, došli neki drugi "heroji". S transparentima koji slave genocid i džepovima punim kamenja, naoružani mržnjom.

Kamenovanje, topovski udari i najprimitivnije uvrede bile su sastavni dio "podrške" reprezentaciji Srbije i Crne Gore.

Kada je kapiten reprezentacije BiH Sergej Barbarez čuo i vidio šta se dešava na tribinama doslovno je ganjao sudiju po terenu tražeći da se meč prekine. Rat na tribinama, baš kao i onaj od '92. do '95. trajao je pred očima UEFA-e.

"Želio sam skrenuti pažnju sudiji na dešavanja na tribinama. Ipak, on je samo rekao kako je to nadležnost delegata", rekao je nakon utakmice Barbarez.

VEZANE VIJESTI

MOSTAR

Prvih Britanac u historiji potpisao za Zrinjski

BANJA LUKA

Borac imenovao Milorada Dodika za predsjednika organizacionog odbora

NIŽE LIGE

Sudije za baraž su određene: Spektakl i drama nas čekaju u borbi za Prvu ligu FBiH!

BH. FUDBALER

Fabrizio Romano piše o novom bh. dragulju: Milan i Roma u borbi za potencijalnog Zmaja

KOŠARKA

Sve će gorjeti na Kipru: ‘Zmajevi’ će imati veliku podršku

PROMO

Sve će gorjeti na Kipru: ‘Zmajevi’ će imati veliku podršku

MERIDIAN DOMINACIJA: Pogodi najveću kvotu, uzmi keš!

AdmiralBet vas vodi na Eurobasket: Ljetuj na Kipru i bodri Zmajeve!

Meridianbet uz plemenitu misiju FK Sarajeva i FK Željezničara

Iskustvo ili mladost, Ronaldo ili Yamal – Pokaži svoje znanje uz najbolje kvote u Meridianu

Dupla šansa u Meridianu: Profitiraj na finalu Lige šampiona uz najbolju ponudu

U Meridianu su najveće kvote za finale Lige konferencija: Betis 4.40, Chelsea 1.95

Prenesi broj u mrežu BH Telecoma uz 200 GIGA na poklon

IZDVOJENO

VIDEO

PARTNERI