„A“ reprezentativci Bosne i Hercegovine odradili su danas u Salt Lake Cityju trening u sklopu priprema za utakmicu 1/16 finala Svjetskog prvenstva sa SAD-om.
Na treningu je podršku stručnom štabu i igračima pružio i predsjednik NS/FS BiH Vico Zeljković.
Uoči treninga predstavnicima medija obratili su se reprezentativci Armin Gigović i Dennis Hadžikadunić.
Gigović je između ostalog izjavio:
„Veoma je lijep osjećaj izboriti plasman u narednu fazu ovog takmičenja. Imali smo malo vremena da se odmorimo i sada se maksimalno fokusiramo na utakmicu protiv Amerike. Naravno da nam je cilj pobjeda. Neće biti lako, odradili su dobar posao u grupnoj fazi, ali spremni smo i mi.“
Hadžikadunić je rekao:
„Situacija je odlična. Pobijedili smo Katar i izborili plasman među 32 najbolje reprezentacije. Svi smo sretni što smo prošli grupnu fazu. Sad slijedi utakmica u kojoj ili pobijediš ili ispadneš. Mi ćemo dati 100 posto od sebe da pobijedimo.“