AKTUELNO Sarajevo slavilo u velikom derbiju: Zrinjski pao pred domaćom publikom! Malić zapalio Graz: Bh. reprezentativac zabio i donio vodstvo Sturmu! Alajbegović s dvije golčine srušio Wolfsberger i donio Salzburgu trijumf! Sjajni Alajbegović nastavlja da briljira: Vratio se u prvih 11 i odmah zabio! Kulenović nastavlja odličnu formu: Opet zabio, ovaj put protiv PSV-a! Poznati šeširi za Ligu nacija: Ovo su potencijalni protivnici Zmajeva! CineStar PREMIERE otključan za sve korisnike BH Telecoma: Mjesec filmskog uživanja Heroj Rođenih: Pidro golom u nadoknadi donio Veležu pobjedu! Kriza se produbljuje: Željo produžio crni niz, već sedam kola bez trijumfa! Ahmed Krnjić spreman za veliko finale: Želim obradovati naciju
MOSTAR
Ivanković: Čitam svaki dan o novim trenerima, ali to me ne tangira
WWIN LIGA BIH
- 15:16
- 28.07.2025
- Autor: Redakcija
Mario Ivanković, šef struke Zrinjskog obratio se medijima uoči revanš utakmice drugog kola kvalifikacija za Ligu prvaka protiv Slovana iz Bratislave.
Nakon poraza od 4:0 u prvoj utakmici u Bratislavi, Ivanković je odlučan da Plemići pokažu bolju igru u Mostaru.
“Naravno da ćemo raditi sve da sutra osvjetlamo svoj obraz. Želimo odigrati puno bolju utakmicu i uraditi sve da dođemo do pobjede”, rekao je Ivanković, prenosi Mondo, naglašavajući da je poraz u Bratislavi bio previsok, ali da je Slovan pokazao kvalitet.
“Prva dva gola primili smo kroz tunele u centralnoj liniji, a osjetilo se neigranje nekih iskusnih igrača, posebno u posljednjoj liniji gdje smo ostali i bez Barišića prije utakmice. Možda je realno da je Slovan trenutno bolja ekipa, ali mi moramo bolje”.
Trener Zrinjskog istakao je izazove s kojima se tim suočava, uključujući povrede igrača, ograničen broj prijateljskih utakmica u pripremnom periodu.
“Imamo problema s povredama cijelo vrijeme, pogotovo ovaj proljetni dio. Neki igrači koji su došli još nisu spremni, a za neke poput Velkovskog, koji nije igrao pola godine zbog povrede, treba nam mjesec dana ili više da uđu u ritam”, objasnio je Ivanković.
Dodao je da se Šakota očekuje u punom pogonu za prvenstvene utakmice, dok će sutrašnji sastav pretrpjeti promjene, uz moguće uključivanje igrača poput Marijana Ćavara ili Tomislava Kiša.
Ivanković je naglasio važnost sutrašnje utakmice, uprkos činjenici da Zrinjski nema baš mnogo šansi da prođe dalje, ali ipak nastavlja evropsku kampanju bez obzira na ishod.
“Ova utakmica nam znači iz rezultatskog aspekta, za koeficijent, ali i da pokažemo da možemo igrati kao ekipa. Ako ispadnemo, čeka nas ozbiljan protivnik sa Islanda koji je već u zavidnoj formi. Moramo iskoristiti priliku da ustalimo 12-13 igrača i budemo spremni za prvenstvo”.
Odgovarajući na pitanja o medijskim napisima o mogućoj smjeni, Ivanković je ostao smiren.
“Nisam razgovarao s upravom o tome. Čitam svaki dan o novim trenerima, ali to me ne tangira. Moj stručni štab i ja radimo maksimalno, kao i igrači. Pokazali smo to osvojenim prvenstvom prošle godine, uprkos svim sumnjama. Nastavljamo dalje, vjerujemo u svoj rad”, zaključio je Ivanković, dodavši da je fokus na sutrašnjoj utakmici i boljoj igri, posebno u defanzivi i organizaciji napada, gdje je tim u Bratislavi podbacio.
Zrinjski će u utorak na stadionu Pod Bijelim brijegom pokušati da barem stigne do pobjede protiv Slovana, kako bi što spremnije dočekao početak WWin lige BiH, kao i učešće u trećem pretkolu Lige Evrope, gdje ih očekuje vrlo izvjesno islandski Breidablik, koji je u prvom duelu s poljskim Lehom deklasiran rezultatom 7:1 (5:1).
PROMO
CineStar PREMIERE otključan za sve korisnike BH Telecoma: Mjesec filmskog uživanja
Nikad povoljnija online kupovina uređaja uz besplatnu dostavu!
Sarajevski derbi za više od tri boda: Meridian te časti duplim bonusom
MrBit: Vrhunska ponuda za vikend derbija i poklon dobrodošlice za start
Novo kolo otvaraju Velež i Sarajevo, a Meridian vam donosi bogatu ponudu
Veliki Black Friday vikend u Meridianu: Uhvati svoju šansu!
EKSKLUZIVNO U MERIDIANU: SMS uplata za Ultra korisnike
MrBit: Poklon dobrodošlice do 50 KM i kvota od 9.50 za pobjedu BiH
Copyright © 2011 - 2021 BHFudbal.ba


