AKTUELNO Evo koliku platu zarađuje naš Zmaj: Daleko manja nego što se mislilo! Dodik: Čestitam našoj Srbiji pobjedu u neprijateljskom Sarajevu! Lavovsko izdanje BiH: Hrabri momci pali protiv Srbije nakon velike borbe! Sramota u Mostaru: Navijači Zrinjskog skandirali ratnom zločincu! (VIDEO) Bajraktarević dobio šansu i iskoristio je: Asistirao u pobjedi PSV-a GRIMALDO SE 'UKAZAO' U DOLINI NERETVE: Brekalov gol se ne viđa često! Rijad Smolo s nevjerovatnim brojkama vodi Rudar ka povratku u Prvu ligu FBiH Transfer bomba: Reprezentativac BiH na meti velikog Intera! Esmir Bajraktarević: Gol protiv Rumunije sam posvetio Srebrenici! Veliki Black Friday vikend u Meridianu: Uhvati svoju šansu!
MOSTAR
Spektakularno pojačanje u redovima Rođenih: Velež potpisao bivšeg veznjaka Marseillea
WWIN LIGA BIH
- 10:49
- 16.07.2025
- Autor: Redakcija
Fudbalski klub Velež Mostar dobio je novo pojačanje u veznom redu – redove mostarskog kluba pojačao je Abdullah Rafidine, iskusni 31-godišnji fudbaler koji dolazi iz švicarskog kluba Wohlen.
Rafidine je potpisao ugovor na jednu godinu sa opcijom produženja na još jednu sezonu (1+1), te će u narednom periodu pokušati svojim iskustvom i kvalitetom dodatno osnažiti sredinu terena Rođenih.
Rođeni 15. januara 1994. godine u Marseilleu, Rafidine je prve fudbalske korake napravio u omladinskom pogonu Olympique Marseillea, nakon čega je 2013. godine prešao u Lorient, gdje je proveo tri godine. Uslijedio je transfer u Cádiz, s kojim je igrao u Španiji tokom dvije sezone, a potom i polugodišnja epizoda u belgijskom Waasland-Beverenu.
Najveći trag ostavio je u Švicarskoj, gdje je nosio dresove Stade-Lausannea, Servettea i naposljetku Wohlena, iz kojeg sada dolazi u Mostar. Posebno zanimljiv detalj iz njegove karijere je saradnja sa Mehom Kodrom u Servetteu, koji je trenutno pridruženi član uprave FK Velež.
Rafidine posjeduje dvojno državljanstvo – Francuske i Komora. Tokom karijere je upisao 14 nastupa za omladinske selekcije Francuske (U18, U19, U20), a u dresu A selekcije Komora odigrao je 20 utakmica.
U FK Velež vjeruju da će njegovo bogato iskustvo, taktičko znanje i borbenost donijeti stabilnost i dodatnu energiju u vezni red.
Mostarski klub novom članu ekipe želi puno sreće, zdravlja i uspjeha u crvenom dresu, uz poruku da je sada i zvanično postao dio porodice Rođenih.
PROMO
Veliki Black Friday vikend u Meridianu: Uhvati svoju šansu!
EKSKLUZIVNO U MERIDIANU: SMS uplata za Ultra korisnike
MrBit: Poklon dobrodošlice do 50 KM i kvota od 9.50 za pobjedu BiH
Zmajevi idu u Beč po senzaciju i Mundijal: Veliki izazov i prilika pred BiH
Muzika UŽIVO VEČERAS za bh. navijače u Cafe Prestige u Beču!
MrBit je stigao: Poklon dobrodošlice i najbolja kvota za BiH-Rumunija
Put do Mundijala vodi i do poklon tiketa: BiH protiv Rumunije za historijsku šansu uz najveće kvote u Meridianu
MERIDIAN DOBRODOŠLICA: Tri bonusa da osjetiš razliku!
Copyright © 2011 - 2021 BHFudbal.ba


