KRAJINA

Fikret Abdić ulazi u federalni savez

WWIN LIGA BIH

U Sarajevu je, pod predsjedavanjem predsjednika Nogometog saveza Federacija Bosne i Hercegovine Miersa Jabandžića, održana sjednica Skupštine entitetskog saveza.

Verificirani su novi i zamjenski delegati Skupštine NSFBiH za period 2025-2029.

Usvojeni su zapisnici sa prethodno održanih Skupština, kao i izvještaj o radu, izvještaj o izvršenju Plana prihoda i rashoda NSFBiH, te izvještaj nezavisnog revizora za 2024. godinu.

Također, Skupština NSFBiH usvojila je plan rada Saveza za 2025. godinu, kao i plan prihoda i rashoda.

Pored toga, delegati Skupštine donijeli su odluku o izmjeni sistema takmičenja Prve futsal lige Federacije BiH, te će se Prva futsal liga FBiH od sezone 2025/2026. odvijati u formi jedinstvene lige od 12 klubova.

Delegati Skupštine razriješili su dužnosti članove Izvršnog odbora NSFBiH Safeta Radmilovića i Asmira Budimlića, koji su pismenim putem podnijeli ostavke na prethodno izabrane funkcije.

Potom se pristupilo izboru novih članova i zamjenskih članova iz Fudbalskog saveza Kantona Sarajevo i Nogometnog saveza Unsko-Sanskog kantona.

Nakon provedenog glasanja u Izvršni odbor NS Federacije BiH za mandatni period izabrani su Adnan Džindo (FSKS) i Fikret Abdić (NSUSK).

Usvojeni su i kandidati za Izvršni odbor Nogometnog saveza Bosne i Hercegovine iz FS Kantona Sarajevo, a to su Adis Junuzović i Adnan Džindo, javlja Raport.

Također, na sjednici su verificirani delegati iz FS KS u NS/FS BiH i izvršena popuna pravnih tijela, te je donesena odluka o funkcioniranju Odbora za posredovanje NS FBiH.

VEZANE VIJESTI

SARAJEVO

TOTALNI KOLAPS: Savez BiH zatvorio kancelarije!

ODRŽANA SKUPŠTINA

Izabran novi predsjednik Nogometnog saveza FBIH!

SARAJEVO

Ministarstvo kulture i sporta KS podržalo Skijaški savez BiH

FS KANTONA SARAJEVO

Pogledajte raspored lige Kantona Sarajevo za novu sezonu!

PROMO

Nikad povoljnija online kupovina uređaja uz besplatnu dostavu!

Sarajevski derbi za više od tri boda: Meridian te časti duplim bonusom

MrBit: Vrhunska ponuda za vikend derbija i poklon dobrodošlice za start

Novo kolo otvaraju Velež i Sarajevo, a Meridian vam donosi bogatu ponudu

Veliki Black Friday vikend u Meridianu: Uhvati svoju šansu!

EKSKLUZIVNO U MERIDIANU: SMS uplata za Ultra korisnike

MrBit: Poklon dobrodošlice do 50 KM i kvota od 9.50 za pobjedu BiH

Zmajevi idu u Beč po senzaciju i Mundijal: Veliki izazov i prilika pred BiH

IZDVOJENO

VIDEO

PARTNERI