AKTUELNO Došao iz GOŠK-a u Široki Brijeg pa srušio Dinamo s dva gola Irfan Peljto ostao u elitnoj grupi UEFA-inih sudaca Kolone ispred Grbavice, svi žele ulaznicu za Koper Novi sjajan posao GOŠK-a: Iz Gabele u redove slovenskog prvaka Olimpije Velež potvrdio: Ostaje im jedan od najvažnijih igrača GOŠK iz Gabele ne posustaje: Ispali iz lige, ali grade krov na stadionu! Stravični snimci izgorjelog auta u kojem su poginuli Jota i njegov brat Džeko se bez jedne riječi oprostio od poginulog Dioga Jote Poginuo Diogo Jota (28), velika nogometna zvijezda Liverpoola Željezničar slavio protiv Zrinjskog u Mostaru


FRANCUSKA
Safet Sušić: Rumuni su favoriti, ali mi možemo pobijediti
BIVŠI SELEKTOR BiH
- 16:30
- 21.03.2025
- Autor: Redakcija
Pred prvu utakmicu za "Dnevni avaz" govorio je Safet Sušić, jedini selektor koji je odveo BiH na neko veliko takmičenje.
- Vrlo važno bi bilo da se dobro startuje u kvalifikacijama. Eventualno uzeti bod u Rumuniji i pobijediti Kipar, to bi bili dobri rezultati i logični. Najgora stvar bi bila da izgubiš odmah prvu utakmicu i smanjiš u startu šanse da budeš među prve dvije ekipe, što nam je cilj. Mogu samo da poželim sreću selektoru i igračima, nadam se da će nas obradovati u ove dvije utakmice. Igramo s tradicionalno neugodnim protivnicima – započinje Safet Sušić za „Dnevni avaz“.
Bod u utakmici protiv Rumunije, kaže Sušić, ne bi bio iznenađenje, ali ni pobjeda ne bi bila senzacija.
- Njihovu ekipu ne poznajem dovoljno, ne bih mogao da govorim o tome da li možemo s njima da se nadigravamo. Oni bolje kotiraju u ovom trenutku od nas i igraju kod kuće. Prema tome, favoriti su. To je normalno, ali, kažem, ne bi bilo neko veliko iznenađenje da im uzmemo bod, niti senzacija da pobijedimo – ističe Sušić.
Dotakli smo se i utakmice s Kiprom, selekcije za koju našeg stručnjaka ne vežu lijepa sjećanja.
- Ja imam loše iskustvo s Kiprom. Izgubili smo utakmicu u Zenici i to je, po meni, bio jedan incident koji se s vremena na vrijeme desi i to ne samo nama, nego i velikim ekipama. Izgubili smo tu utakmicu koju objektivno nismo smjeli da izgubimo. Kažem, desi se da te neka mala ekipa izgubi. Nadam se da ovaj put mi imamo dobru ekipu, da su oni slabiji nego što su bili ranije. Mislim da ovaj rezultat protiv Kipra puno zavisi i od prve utakmice. Ako napraviš dobar rezultat u Rumuniji, neće biti problema protiv Kipra. Oni su nas jednom iznenadili, ne vjerujem da mogu ponovo, a pogotovo kod nas. Četiri boda bi bila dobra. Ako se izgubi od Rumunije, nije katastrofa. Treba po svaku cijenu pobijediti Kipar i ostati u utrci do kraja kvalifikacija za ta dva prva mjesta – kazala je legenda bh. fudbala.
Realne šanse
Za kraj, zanimalo nas je da li Sušić, kao jedini selektor koji je odveo "Zmajeve“ na Mundijal, misli da možemo osigurati novi plasman na neko veliko takmičenje:
- Biti pretjerani optimista, ne mogu. Ni najveći ljubitelji ne vjerujem da su ubijeđeni da ćemo otići na Svjetsko prvenstvo, ali mislim da imamo realne šanse da budemo među prve dvije ekipe. Ni Rumunija, ni Austrija nisu bolje reprezentacije. Bolje kotiraju, ali nisu bolji – poručio je Safet Sušić za "Dnevni avaz".
PROMO
BILDAJ DO BONUSA: Kombinuj tipove za dio od 5.000 KM
SYNOTTIP: Dnevni bonusi i besplatni spinovi su zagarantovani svaki dan
BH Telecom i Sarajevo Film Festival nastavljaju uspješnu saradnju
GUMA M RABLJENA VOZILA SVIH MARKI – IZABERITE BEZBRIŽNOST
SRUŠI REKORDERA: Pogodi veću kvotu i pokupi keš poklon!
EKSKLUZIVA: Ovdje besplatno gledaj Svjetsko klupsko prvenstvo!
Posebna ponuda uređaja u BH Telecomu već od 1 KM!
SRUŠI REKORDERA: Pogodi veću kvotu i pokupi keš poklon!
Copyright © 2011 - 2021 BHFudbal.ba