KVALIFIKACIJE ZA SP

Šanse Zmajeva za direktan plasman na SP su samo 3 posto!

STRUČNJACI TVRDE

Iako je javnost u Bosni i Hercegovini prezadovoljna kvalifikacionom grupom za Svjetsko prvenstvo 2026. godine, statističari Football Meets Data napravili su analizu koja kaže da su šanse Zmajeva za direktan plasman tek 3 posto, prenosi SportSport.

Prošlog mjeseca je u Zurichu obavljen žrijeb kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2026. godine koje će se igrati u Kanadi, SAD-u i Meksiku.

Zmajevi su izbjegli neke od najjačih ekipa iz prvog i drugog šešira, pa tako u grupi imaju Austriju, Rumuniju, Kipar i San Marino.

Navijači su prezadovoljni grupom. Iako mi nakon godina rasprodavanja ugleda ne možemo prijetiti nikom, jasno je da je bilo bolje dobiti Austriju i Rumuniju, nego npr. Portugal i Srbiju.

Raspored kvalifikacija koji kaže da ćemo prvu utakmicu igrati pred praznim tribinama u Bukureštu, te posljednju u Beču koji bi trebao biti krcat našim navijačima dodatno diže optimizam.

Međutim, statistika i brojevi ne govore u korist Zmajeva. Statističari Football Meets Data napravili su analizu koja našu reprezentaciju baš i ne vidi na Mundijalu sljedeće godine.

Tako se kao pobjednik naše grupe sa 65% šansi vidi Austrija, uz 30% šansi za baraž i samo 5% mogućnosti da ne bude među prve dvije ekipe u grupi.

Rumunija ima 31% šanse za osvajanje grupe i 69% za baraž, te ih se isključuje iz priče o trećem, četvrtom ili petom mjestu.

Zatim slijedi naša reprezentacija kojoj se daje tek 3% šanse za direktan plasman, uz 15% šanse za baraž.

Kipar ima zanemarivih 0,4% šanse za prvo mjesto i 3% za baraž, dok slabašni San Marino nije ni spomenut u ovom proračunu.

Ipak, nadamo se da za našu reprezentaciju dolaze neka bolja vremena s plejadom mladih igrača i da se može napraviti iskorak.

Sergej Barbarez i njegov stručni štab su potrošili 2024. godinu na uigravanje ekipe i probavanje određenih strategija, te je došlo vrijeme da se očekuju i rezultati.

Zmajevi će kvalifikacije otvoriti 21. marta u Bukureštu protiv Rumunije, dok se tri dana kasnije u Zenici čeka Kipar. 

VEZANE VIJESTI

KONJIC

TRANSFER BOMBA: Igman doveo igrača iz engleske lige!

U21 BIH

Pogledajte raspored utakmica mlade reprezentacije BiH!

RIJEKA

Amer Gojak dobio drugo dijete, objavio emotivnu fotografiju

ZENICA

SPAHA, KRENI U AKCIJU: Mladić porijeklom iz Zenice potpisao za...

U21 BIH

Mladi Zmajevi saznali protivnike u kvalifikacijama za EURO!

PROMO

EARLY PAYOUT TURNIR: Najbrži put do 30.000 KM

Meridian danas pojačava depozit: Ne propusti 50 posto bonusa!

Kladi se na finale Australian Opena u Meridianu: Najveći broj teniskih specijala na jednom mjestu

Meridian: Saznaj na šta sve možeš da se kladiš

Padel Business League: Turnir koji spaja sport i poslovanje

LUCKY’S 6 LOSER U MERIDIANU: Potpuni promašaj pretvara u slavlje

POLETI U AVANTURU: Čeka te bet za besplatan let

AdmiralBet takmičenje: Serviraj tikete i pokupi keš!

IZDVOJENO

VIDEO

PARTNERI