AKTUELNO Lalatović: Moram da se izvinim svim Bošnjacima POLETI U AVANTURU: Čeka te bet za besplatan let BOMBA U WWIN LIGI: Sloga dovela bivšeg napadača Juventusa! SAMBA NA GRBAVICI: Željo doveo dva igrača iz Brazila Lalatović: Želim biti trener sarajevskog Željezničara Zavirili smo u bordo shop FK Sarajevo u Ferhadiji: Spoj modernog dizajna i tradicije MOSTAR SE TRESE: Velež uspostavio kontakt sa Papadopoulosom! U VELIKOJ DILEMI: Igrač bira između BiH, Hrvatske i Slovenije SJAJNA PRIČA: Igra veliki nogomet, dobio poziv u futsal reprezentaciju BiH Derbije WWIN Lige BiH više nećemo moći pratiti na AreniSport!?
ZAGREB
ŠOK U HRVATSKOJ: Ova vijesti je iznenadila cijelu Hrvatsku!
SELETOR HRVATSKE REPREZENTACIJE
- 11:16
- 02.12.2024
- Autor: BHFudbal.ba
U Hrvatskoj su svi šokirani ovim pisanjem s obzirom da ranije nije bilo ni govora o ovome.
Katarski medij, Al Raya tvrdi da je novi selektor Katara, Zlatko Dalić!
Aktuelni hrvatski selektor bi tako trebao zamijeniti dosadašnjeg selektora Felixa Sancheza Lopeza.
Također, Al Raya tvrdi da će Dalić odmah preuzeti reprezentaciju Katara jer ovog mjeseca ova selekcija igra Gulf Cup u Kuvajtu.
Dalić ima aktuelan ugovor do ljeta 2026. godine i planirano je da vodi reprezentaciju Hrvatske do kraja tog ugovora.
Sada nikome u Hrvatskoj nije jasno odakle se Katar našao u ovoj priči, ali iz Katara tvrde da je sve dogovoreno i da će uskoro biti i zvanično potvrđeno.
Dalić je Hrvatsku preuzeo sada već davne 2017. godine, te je do sada na klupi Vatrenih imao 93 utakmice, te ostvario 50 pobjeda, 19 remija i 24 poraza.
Osvojio je srebro i bronzu na Svjetskim prvenstvima, te srebro u Ligi nacija.
Za vrijeme svog mandata je već ranije imao bogatih ponuda, posebno iz Azije.
Jedan klub iz Kine je nudio čak 24 miliona eura na tri sezone, ali je Dalić to odbio jer želi ostati sa Hrvatskom.
Sada je pravo pitanje da li će Dalić napustiti klupu Vatrenih ili su možda u Kataru "požurili" da objave ovu informaciju.
Također, nisu objavljeni detalji dogovora kojeg je Dalić napravio, te nije poznato koliko bi on zapravo ostao na klupi Katara.
Svoju trenersku karijeru Dalić je gradio u Rijeci, zatim Dinamu u Albaniji, Slaven Belupu, a zatim i u Aziji, tačnije u Al Faisalyju, Al Hilalu i Al Ainu.
Igračku karijeru je sa druge strane započeo u Troglavu iz Livna, odakle je inače Dalić.
Zatim je 1983. godine prešao u Hajduk, a tri godine poslije i u Cibaliju.
Osim u Hrvatskoj igrao je za Budućnost u Podgorici, ali i za mostarski Velež od 1989. do 1992. godine, prenosi SportSport.
Zatim se vratio u Hrvatsku gdje je igrao ponovo za Hajduk i Varteks
PROMO
POLETI U AVANTURU: Čeka te bet za besplatan let
AdmiralBet takmičenje: Serviraj tikete i pokupi keš!
Jeste li spremni za spektakularni doček Nove godine u Adventage clubu u Cazinu?
Slavite kao pobjednici: Zgrabite Amusnet priliku od 10.000 KM
Ekspertski tiket dana: Prepiši najbolje tipove za Boxing Day i profitiraj
MERIDIAN UBRZANJE: Čeka te 2.000 KM bonusa dobrodošlice
NLB banka lansirala novu web stranicu koja pruža unaprijeđeno korisničko iskustvo!
VRELA ŠANSA: Zavrti Točak sreće i u sekundi uzmi keš
Copyright © 2011 - 2021 BHFudbal.ba