SARAJEVO

Ovo je DAN koji će odraditi SUDBINU reprezentacije BiH

KVALIFIKACIJE ZA EP

U okviru 6. kola A divizije Lige nacija fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine sinoć je u Zenici remizirala protiv Nizozemske rezultatom 1:1.

Bila je to utakmica koja nije mogla promijeniti stanje na tabeli niti za jedan tim, izašli su gosti u šarenom sastavu, a Zmajevi su pokazali dobar odgovor nakon debakla u Njemačkoj.

Tako je nakon boda osvojenog u Mađarskoj u septembru, naša selekcija osvojila i drugi bod u ovoj grupi, te zauzela posljednje mjesto i u sljedećem izdanju.

Ono što slijedi za našu reprezentaciju jesu kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo koje će 2026. godine biti održano u Kanadi, SAD-u i Meksiku.

Po prvi put će se na Mundijalu naći 48 reprezentacija, a kvalifikacije su malo izmijenjene i na tlu Evrope koja će umjesto dosadašnjih 13 sada poslati 16 selekcija na prvenstvo.

Reprezentacije će biti podijeljene u 12 grupa i pobjednik svake će ići na Mundijal, dok će 12 drugoplasiranih u baraž zajedno s još četiri najbolja pobjednika grupa Lige nacija.

Dan D kada su kvalifikacije u pitanju je 13. decembar 2024. godine kada će u Zurichu biti održan žrijeb kvalifikacionih grupa. 

Ono što je poznato jeste da će Zmajevi biti u grupi s pet reprezentacija, te da će kvalifikacije započeti u martu. Žrijeb dočekuju u trećem šeširu.

Prvi šešir: Francuska, Španija, Engleska, Portugal, Nizozemska, Belgija, Italija, Njemačka, Hrvatska, Švicarska, Danska, Austrija

Drugi šešir: Ukrajina, Švedska, Turska, Vels, Mađarska, Srbija, Poljska, Grčka, Rumunija, Slovačka, Češka, Norveška

Treći šešir: Škotska, Slovenija, Irska, Albanija, S. Makedonija, Gruzija, Finska, Island, S. Irska, Crna Gora, BiH, Izrael

Četvrti šešir: Bugarska, Luksemburg, Bjelorusija, Armenija, Kosovo, Kazahstan, Azerbejdžan, Estonija, Kipar, Farska Ostrva, Latvija, Litvanija

Peti šešir: Moldavija, Malta, Andora, Gibraltar, Lihtenštajn, San Marino

Biti će zaista bitno imati i malo sreće u žrijebu, te dobiti protivnike s kojima se može igrati, naročito iz drugog šešira kako bismo se mogli potući za taj baraž, prenosi SportSport.

Naglašeno je da je cilj Evropsko prvenstvo na koje idu po dvije selekcije iz svake grupe, što znači da bismo u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo plasmanom u baraž trebali potvrditi da smo spremni za takvo nešto. 

VEZANE VIJESTI

ENGLESKA

FIFA zasjedala na temu promjene sportskog državljanstva: Šta će biti sa Vitalijem Janeltom

MOSTAR

EVO I ZAŠTO: Sergej Barbarez konačno može odahnuti

MININOGOMET

Bronza za našu mininogometnu reprezentaciju na EMF Nations Games!

MOKRI DOLAC

GOSPODA: Navijači Posušja OSUDILI kriminalno suđenje Gigovića

BANJA LUKA

Rođena u BiH, a tvrdi da predstavlja Republiku Srpsku: Ponosna sam Srpkinja

PROMO

Igraj u Meridianu: Najveće kvote na sve mečeve Lige Evrope i Lige konferencija

START BEZ USLOVA: Meridian poklanja 115 KM

HOTEL AMICUS: Vaša prva adresa za savršen odmor u Mostaru!

Dobrodošli u Herceg, gdje prozori i vrata otvaraju put prema budućnosti

SUV KOJI MOŽETE PRIUŠTITI: Novi Duster potpuno opremljen za 47.900 KM

AKO STE PUNOLJETNI: Odmah možete dobiti 130 KM na račun

Kladi se na Sarajevo-Borac u Meridianu: Najveće kvote i najraznovrsnija ponuda

SYNOTtip: Doživite iskustvo jedinog stvarnog online kazina u BiH

IZDVOJENO

VIDEO

PARTNERI