AKTUELNO DNEVNICA JE BITNA: Suspendovani Kazlagić sudi za vikend! ZBOG KOGA SE IGRA FUDBAL: Hoće li Ultrasi biti u Vrapčićima? Hoće li USKOK pokucati na vrata Nogometnog saveza FBIH? SAVEZ KONAČNO PRELOMIO: Evo ko sudi mostarski derbi u subotu START BEZ USLOVA: Meridian poklanja 115 KM Drama u Banjoj Luci: Struka suspendovala Gigovića, Kazlagića, Njegomirovića..., uslijedio poziv, pljuštale ostavke? Fudbal i uspon novih online kazina: Kako sportski fanovi utiču na industriju kockanja? 'Ja sam musliman i volim svoju religiju, elhamdulillah za sve' Nogometni savez BiH kaznio Slobodu novčano i oduzimanjem bodova EMIR SPAHIĆ dovodi VELIKU ZVIJEZDU među Zmajeve?!


SARAJEVO
Spahić o Baždaru: Rekao nam je da želi igrati za BiH
DIREKTOR BIH REPREZENTACIJE
- 11:27
- 04.11.2024
- Autor: BHFudbal.ba
Emir Spahić, direktor fudbalske reprezentacije BiH, oglasio se saopštenjem za javnost, a u kojem je objasnio odluku Sameda Baždara da u budućnosti nastupa za Zmajeve.
Baždar je, nakon višemjesečne sage, odlučio da nastupa za fudbalsku reprezentaciju BiH umjesto Srbije, a u kojoj je u omladinskim selekcijama bio i kapiten.
U saopštenju za javnost, koje je objavljeno na zvaničnoj stranici N/FSBiH, Spahić je poručio kako je Baždar odlučno izrazio svoju želju da igra za reprezentaciju BiH.
Kompletno saopštenje Spahića prenosimo u cijelosti i bez izmjena.
- U svjetlu nedavnih objava u medijima a koje se odnose na Sameda Baždara i njegov reprezentativni status, donosimo saopštenje za javnost kako bismo razriješili sve potencijalne nedoumice koje bi naši navijači mogli imati:
Uz veliko zadovoljstvo obavještavam javnost da je mladi i izuzetno talentovani fudbaler Samed Baždar dio našeg nacionalnog tima. Samed je od prvog trenutka kada se pojavio interes sa naše strane jasno i odlučno izrazio svoju želju da igra za reprezentaciju Bosne i Hercegovine. Njegova posvećenost i želja da brani boje naše zemlje bila je neupitna od samog početka i odražava njegovu iskrenu privrženost našoj reprezentaciji.
Informacija o izjavi iz maja ove godine, a koja je sugerisala da je Samedova reprezentativna budućnost vezana za drugu zemlju, bila je jedini način da obezbijedimo potreban mir i vrijeme da čitav proces u vezi s osiguravanjem prava nastupa za BiH privedemo kraju. Želim naglasiti da je način na koji smo vodili ovaj proces isključivo moja odluka i u potpunosti moja odgovornost. Smatrao sam neophodnim da njegova želja ostane skrivena od javnosti kako bismo u miru i bez vanjskih pritisaka riješili sve potrebne dokumente i osigurali njegovu sigurnu tranziciju u naš nacionalni tim. Samed nije imao nikakav uticaj na ovakav pristup, već je to bio isključivo moj izbor, vođen najboljim interesima reprezentacije i Samedove sportske budućnosti.
U tom kontekstu, želim se i iskreno izviniti njegovoj porodici, koja je u ovom procesu, a zbog ovakvog našeg pristupa, pretrpjela brojne uvrede, posebno od strane jednog dijela javnosti u Bosni i Hercegovini. Razumijemo da ovo za Samedovu porodicu nije bio nimalo jednostavan period, ali vjerujemo da je konačan ishod najvažniji, kako za samog igrača i njegovu sportsku budućnost, tako i za budućnost naše nacionalne selekcije.
Ovakvim raspletom smo ostvarili još jedan od naših ciljeva na putu jačanja naše reprezentacije i borbe za konkurentniju budućnost bh. fudbala, što je ideja kojoj smo svi potpuno predani i koja je veća od svakog od nas pojedinačno.
Idemo dalje. Po neke nove momke. Za Bosnu i Hercegovinu budućnosti, poručio je Spahić.
PROMO
START BEZ USLOVA: Meridian poklanja 115 KM
HOTEL AMICUS: Vaša prva adresa za savršen odmor u Mostaru!
Dobrodošli u Herceg, gdje prozori i vrata otvaraju put prema budućnosti
SUV KOJI MOŽETE PRIUŠTITI: Novi Duster potpuno opremljen za 47.900 KM
AKO STE PUNOLJETNI: Odmah možete dobiti 130 KM na račun
Kladi se na Sarajevo-Borac u Meridianu: Najveće kvote i najraznovrsnija ponuda
SYNOTtip: Doživite iskustvo jedinog stvarnog online kazina u BiH
KLADI SE UŽIVO: Skini najveću kvotu za dio od 8.000 KM
Copyright © 2011 - 2021 BHFudbal.ba