AKTUELNO Gotovo je sve: Fabrizio Romano otkrio Edin Džeko ima novi klub! Sudije za baraž su određene: Spektakl i drama nas čekaju u borbi za Prvu ligu FBiH! Mašina za golove stigla u Zrinjski: Mostarci doveli najubojitijeg napadača iz Prve lige RS Bivši igrač Željezničara blistao u Francuskoj: Skauti oduševljeni Fabrizio Romano piše o novom bh. dragulju: Milan i Roma u borbi za potencijalnog Zmaja Nevjerovatna čast za bh. sudije: Ponos Bosne i Hercegovine na velikoj evropskoj sceni Ermin Bičakčić pravi iznenađujući transfer i dolazi u HNL? Bakljada i vatromet za 80. rođendan Čelika Sve će gorjeti na Kipru: ‘Zmajevi’ će imati veliku podršku Igrač Tottenhama oženio bivšu reprezentativku BiH


MOSTAR
Ivanković: Osobno simpatiziram Želju, volio bih da se Čelik vrati u ligu
PRESS KONFERENCIJA
- 14:30
- 20.09.2024
- Autor: BHFudbal.ba
Mostarski Zrinjski čekaju dva velika derbija u šest dana. Nakon domaćeg remija s Borcem u subotu ih u večernjem terminu (20.45) čeka sudar sa starim znancem, Željezničarom, prenosi Bljesak.
"Nakon jednog derbija čeka nas drugi u kratko vrijeme. Maksimalno smo pripremljeni, očekujem dobru utakmicu, maksimalno zalaganje svih igrača i veliku želju da dođemo do pobjede", poručio je trener Zrinjskog Mario Ivanković uoči utakmice.
Željezničar odavno više nije kandidat za naslov u Premijer ligi, ali to je i dalje jedan od najslavnijih klubova lige, koji se ove sezone preporodio dolaskom Denisa Ćorića.
"Željezničar je ove sezone puno poletnija i življa ekipa, koja ima glavu i rep, te koja ima odličnu atmosferu na svom stadionu. Čast je igrati pred punim tribinama i s naše strane će biti fer i korektno. Želja mi je da bude dobra utakmica, a tko pokaže više taj će doći do pozitivnog rezultata", dodao je Ivanković.
Domaći najavljuju pun stadion i zbog toga što klub slavi 103. rođendan i što im u goste dolazi atraktivan protivnik.
"Osobno imam simpatije prema Željezničaru, prvenstveno zbog fantastične atmosfere na njihovom stadionu. Volio bih da se vrati u vrh, kao što je moja iskrena želja da se Čelik vrati u ligu, da imamo što više klubova s odličnim stadionima i što više gledatelja na tribinama. Igračima puno znači jer nije isto igrati pred 500 ili 5000 gledatelja".
Zrinjski već četiri godine nije izgubio na Grbavici, a zanimljivo da je Željezničar dobio sve utakmice na strani, a samo jednu na Grbavici ove sezone.
"Ispada da Željo igra bolje na strani, da li zbog manjeg pritiska ili nečeg drugo, ne znam. Nadam se da će se tradicija nazdraviti. Imamo malih problema s kadrom, ali imamo 22 spremna igrača i momci mogu odgovoriti svim izazovima", zaključio je Mario Ivanković.
Sudar Željezničara i Zrinjskog je u subotu 20 i 45 na Grbavici, uz prijenos na Arena Sport TV.
PROMO
Sve će gorjeti na Kipru: ‘Zmajevi’ će imati veliku podršku
MERIDIAN DOMINACIJA: Pogodi najveću kvotu, uzmi keš!
AdmiralBet vas vodi na Eurobasket: Ljetuj na Kipru i bodri Zmajeve!
Meridianbet uz plemenitu misiju FK Sarajeva i FK Željezničara
Iskustvo ili mladost, Ronaldo ili Yamal – Pokaži svoje znanje uz najbolje kvote u Meridianu
Dupla šansa u Meridianu: Profitiraj na finalu Lige šampiona uz najbolju ponudu
U Meridianu su najveće kvote za finale Lige konferencija: Betis 4.40, Chelsea 1.95
Prenesi broj u mrežu BH Telecoma uz 200 GIGA na poklon
Copyright © 2011 - 2021 BHFudbal.ba