AKTUELNO Radeljić se oglasio i objasnio zašto ne dolazi na okupljanje reprezentacije! Amar Memić zabio fantastičan gol protiv Slavije Prag! GOŠK ne staje – Obšivačeva mašina melje sve pred sobom! Novi haos u reprezentaciji: Radeljić 'povrijeđen', a igra za Rijeku! Preokret pod Bijelim brijegom: Zrinjski savladao Želju u derbiju! Haos u taboru Plavih: Četiri važna igrača Želje izbačena iz rostera!? Muharemović među najboljima na terenu u senzacionalnoj pobjedi Sassuola! Sarajevo srušilo Borac: Velika pobjeda Bordo tima u derbiju! Tabaković ne staje! Bh. napadač ponovo pogađa i vodi Borussiju ka pobjedi! Za ime mlade fudbalerke Samre Vejzović tek će se čuti
PORTUGAL
SARAJEVO TRLJA RUKE: Kovačević pravi veliki transfer
NESUĐENI REPREZENTATIVAC BIH
- 12:58
- 01.06.2024
- Autor: Redakcija
Nekadašnji golman Fudbalskog kluba Sarajevo Vladan Kovačević dogovorio je prelazak u redove portugalskog prvaka Sportinga iz Lisabona, a određeni dio njegovog transfera iz poljskog Rakowa pripast će i klubu s Koševa.
Kako je objavio najpoznatiji sportski list u Portugalu Abola, a prenosi Klix, transfer je praktično zaključen i Kovačević će potpisati petogodišnji ugovor.
U narednih nekoliko dana Kovačević će obaviti ljekarske preglede, nakon čega će se ozvaničiti njegov transfer karijere vrijedan oko 5 miliona eura, a koji bi, kako otkriva Abola, s predviđenim bonusima mogao iznositi i 6 miliona eura.
S obzirom da Sarajevo polaže pravo na 15 posto od narednog transfera, jasno je da će klub s Koševa u tom slučaju inkasirati oko 900.000 eura.
Kovačević je projektovan da bude nova jedinica popularnih Lavova, a konkurencija će mu biti urugvajski čuvar mreže Franco Israel koji je u finišu sezone doživio povredu meniskusa desnog koljena, te veteran Antonio Adan koji polako silazi s golmanske scene.
Kovačević je karijeru počeo u Željezničaru iz Banja Luke, a pored Sarajeva, branio je na posudbi u Slobodi iz Mrkonjić Grada.
U redove Rakowa prešao je 2021. godine za 300.000 eura, a klub iz Czestochowe je baš od dolaska Kovačevića postao hit poljskog nogometa, pošto je 2022. godine osvojio Kup, a 2023. historijsku titulu. O tome kolike su Kovačevićeve zasluge za to najbolje govori činjenice da je dvije godine zaredom proglašen za najboljeg čuvara mreže u Poljskoj.
PROMO
MERIDIAN DOBRODOŠLICA: Tri bonusa da osjetiš razliku!
Ekskluzivna ponuda sobnih vrata sa skrivenim šarkama u Džeko Comerc!
SUPER HELI – HIT CRASH TURNIR: Uđi u zonu leta!
Meridian daje 200 posto bonusa: Zgrabi prednost u startu!
Zašto je Džeko Comerc lider u proizvodnji sobnih vrata?
Zmajevi na Kipru grabe velikim korakom prema Mundijalu: Za svaki gol BiH čeka te freebet
Meridian dodaje 20 posto na uplatu: Biraj sport ili kazino bonus
Liga šampiona u Meridianu je poseban doživljaj: Odigraj tiket i uskoči u fond 20.000 bonusa
Copyright © 2011 - 2021 BHFudbal.ba


