DUBLIN

Sead Kolašinac sa Atalantom osvajač UEFA Evropa lige!

PRVACI

Atalanta iz Bergama ovogodišnji je osvajač UEFA Evropa lige, javlja Anadolu.

U finalnoj utakmici igranoj večeras u Dablinu, glavnom gradu Republike Irske, fudbaleri Atalante pobijedili su Bayer Leverkusen, rezultatom 3:0.

Junak večeri je Ademola Lookman, koji je postigao tri gola u trijumfu debitanta u finalima UEFA-inih takmičenja.

Italijanski klub bio je bolji cijelim tokom susreta. U vodstvo je došao, nakon što je na asistenciju Davide Zappacostae, u 12. minutu meča Lookman utrčao u šesnaesterac iz drugog plana te udarcem iz prve loptu ”zakucao” u gol novog njemačkog prvaka - 1:0.

Četrnaest minuta kasnije Lookman je predriblao Albanca Granita Xhakau i preciznim šutom pogodio nebranjeni dio mreže – 2:0.

Da će fudbaleri Atalante večeras podići pehar bilo je jasno u 75. minutu susreta. Fenomenalni Lookman, reprezentativac Nigerije, iskosa sa lijeve strane snažno je ”pucao”, što je ponovo bilo neodbranjivo za golmana Bayera, Čeha Mateja Kovara – 3:0.