BOSANSKI OKRŠAJ

Duel čak pet bh. fudbalera: Gol i asistencija Edina Višće

SEDAM GOLOVA

Fenomelanu utakmicu odigrali su danas u okviru 32. kola turske Super lige ekipe Konyaspora i Basaksehira, a 'palo' je čak sedam golova.

Slavio je domaći Konyaspor sa 4:3, iako su na samom početku gubili sa 0:1. Već u 3. minuti utakmice naš reprezentativac Edin Višća realizirao je penal. Ipak u 20. minuti preko Miye, Konya je izjednačila na 1:1.

Samo sedam minuta kasnije potpuni preokret. Na asistenciju Amira Hadžiahmetovića, Sahiner je pogodio za 2:1. A onda u samom finišu prvog dijela Miya ponovo pogađa za 3:1.

U drugom dijelu isti ritam, golova nije falilo, a u 70. minuti Demba Ba je na asistenciju Višće smanjio na 3:2. Nakon sedam minuta Basaksehir je stigao do 3:3 preko Elie. Ipak u 85. minuti Skubić je pogodio za 4:3 i veliku pobjedu Konye.

Zanimljivo da je danas na ovoj utakmici u rosteru bilo čak pet bh. fudbalera, od čega čak četiri u redovima Konye: Riad Bajić, Deni Milošević, Marin Aničić i Amir Hadžiahmetović, te u dresu Basaksehira Edin Višća.