ITALIJA

FUDBAL SE VRATIO U ITALIJU: Juventus se plasirao u finale Coppa

IGRALI PJANIĆ I KRUNIĆ

Nakon 1:1 u Milanu, Juventus je večeras pred praznim tribinama odigrao 0:0 protiv Rossonera i zbog gola u gostima izborio finale.

Najbolju šansu imao je Ronaldo kada je u 15. minuti iz penala pogodio stativu. Samo minut kasnije je Ante Rebić dobio direktan crveni karton zbog neopreznog starta i tako ostavio svoju ekipu na cjedilu.

Miralem Pjanić je za Juve igrao do 62. minute kada ga je zamijenio Khedira, dok je Krunić kod gostiju dobio priliku u 82. umjesto Kessieja.

Juventus će u finalu igrati protiv boljeg iz meča Napoli - Inter. Prvi duel te dvije ekipe završen je minimalnom pobjedom Napolija.