KVALIFIKACIJE ZA SP

Zmajevi osvojili bod na teškom gostovanju u Ukrajini

BOD KAO KUĆA

Reprezentativci Bosne i Hercegovine remizirali su danas 1:1 u Lvivu protiv Ukrajine u utakmici kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2022. godine.

Nakon prvih 45 minuta igra domaći sastav je imao prednost od 1:0, a gol je postigao Andriy Yarmolenko u 15' na asistenciju Viktora Tsygankova. Imali su i izabranici Ivayla Peteva nekoliko prilika, ali pokušaji Amera Gojaka, Seada Kolašinca, Amira Hadžiahmetovića i Smaila Prevljaka nisu pronašli put do mreže.

Drugo poluvrijeme bh. tim otvara prilikom, ali Adi Nalić glavom šalje loptu pored gola nakon centaršuta Anela Ahmedhodžića. Ukrajinci prijete u 50' kada Oleksandr Tymchyk iz dobre pozicije šutira pored gola.

Edin Džeko je u 69' snažno šutirao sa distance, lopta je išla pod prečku, ali je golman Andriy Pyatov odlično intervenisao.

Bosna i Hercegovina izjednačuje rezultat u 77'. Sanjin Prcić je poslao loptu na desnu stranu za Miroslava Stevanovića, ovaj je produžuje do Anela Ahmedhodžića koji se sjajno snalazi i pogađa mrežu. Bio je ovo prvi gol Ahmedhodžića u dresu sa nacionalnim grbom.