HELSINKI

VODILI PA SPAŠAVALI BOD: Nosimo samo jedan bod iz Finske!

REMI U HELSINKIJU

Reprezentacija Bosne i Hercegovine remizirala je večeras 2:2 na stadionu Olympic u Helsinkiju sa Finskom u prvom kolu kvalifikacija za Svjetko prvenstvo 2022.

Dobru akciju bh. tim je izveo u 8', ali je šut Miroslava Stevanovića iskosa sa desne strane odbranio Jesse Joronen. Pokušao je u 14' i kapiten Edin Džeko nakon dodavanja Stevanovića, ali nije najbolje zahvatio loptu i ona je otišla preko gola.

Odličnu priliku Zmajevi su imali u 20'. Prvo je Amer Gojak šutirao iskosa sa lijeve strane, Joronen odbio loptu, a potom su šutevi Eldara Ćivića i Edina Džeke izblokirani.

Nakon kornera Miralema Pjanića u 24' Džeko loptu šalje glavom preko gola. U 27' Stevanović izlazi sam ka golu Finske nakon odličnog dodavanja Džeke, ali Joronen još jednom odlično interveniše.

Domaći tim je najbolju priliku u prvom poluvremenu imao u 41', ali je Ibrahim Šehić odlično odbranio šuteve Teemu Pukkia i Glena Kamare.

Izabranici Ivayla Peteva ofanzivno su ušli u drugo poluvrijeme i nakon nekoliko prilika u 55' dosuđen je jedanaesterac za bh. tim. Miralem Pjanić je šutirao sa bijele tačke, Joronen prvo brani njegov udarac, ali naš vezista natrčava na odbijenu loptu i pogađa mrežu.

Svega tri minute poslije Pukki se najbolje snalazi u kaznenom prostoru bh. tima i izjednačuje rezultat.

Nakon centaršuta Ćivića sa lijeve strane u 71', odličan u skoku je bio Džeko, ali lopta ponovo odlazi preko gola.

Finci u 77' dolaze do prednosti kad je Pukki istrčao kontra napad, izašao sam pred Šehića i poslao loptu u mrežu.

U 84' Miroslav Stevanović se odlično snalazi nakon dodavanja Edina Džeke i izjednačuje rezultat.