KUP BiH

SARAJEVO SE OSVETILO ZRINJSKOM: Haris Handžić junak 'Divova'

BORDO TIM U POLUFINALU

Sarajevo je u posljednjem duelu četvrtfinala Kupa BiH s 1:0 savladalo Zrinjski i plasiralo se u polufinale takmičenja.

U trećoj minuti šutira Mešanović sa oko 25 metara, ali to je lak posao za golmana gostiju. U petoj minuti Jasmin mnogo bolje žutira, ali lopta odlazi desno od gola Varvodića.

U 13. minuti je Enin imao šansu da iskoristi grešku Kovačevića, ali to se nije desilo.

Nakon relativno mirnog perioda igre, u 37. minuti sjajnu dubinsku loptu šalje Dupovac, a Handžić bježi odbrani Mostaraca i matira golmana Zrinjskog za 1:0. Isti igrač je četiri minute kasnije šutirao glavom nakon kornera, ali pored gola.

Prvu priliku u drugom poluvremenu imao je Zrinjski. Miličević vraća loptu Kovačeviću, prebacuje svog golmana, ali do te lopte nije mogao Ivančić.

U 73. minuti možda i ključni momenat. Gačić je dobio direktan crveni karton nakon što je kao posljednji igrač odbrane na ivici šesnesterca faulirao Handžića.

Iz slobodnog udarca sjajno šutira Anel Hebibović, ali pogađa prečku gola Plemića na žalost navijača domaće ekipe.

Četiri minute prije kraja Velkoski je sjajno šutirao, a Varvodić krajnjim naporom izbacuje loptu u korner. Nakon kornera sam na petercu je bio Amer Dupovac, ali nevjerovatno šta je promašio defanzivac domaćih - lopta je otišla pored gola.

Igrale su se još četiri minute nadoknade, a Sarajevo je uspjelo da sačuva prednost i plasira se u polufinale. Bila je ovo i svojevrsna osveta Sarajeva za poraz u m:tel Premijer ligi od prije tri dana na istom stadionu.

Pored Sarajeva, u polufinale su se ranije danas plasirale ekipe Klisa, Tuzla Cityja i Borca.