Džeko, Kolašinac i Sušić slave, veliko razočarenje za Lončara i Menala

1. KOLO GRUPNE FAZE

Neke utakmice 1. kola grupne faze Evropske lige odigrane su od 19 sati.

Kada su bh. igrači u pitanju, trojica ih ima razloga za slavlje.

Mateo Sušić je s Clujom gostovao u Sofiji kod CSKA-a, a njegova ekipa je golovima Rondona i Deaca slavila s 0:2. Bh. desni bek je odigrao svih 90 minuta za prvaka Rumunije.

Stjepan Lončar i Luka Menalo su s Rijekom zamalo napravili sjajan rezultat i remizirali protiv favorizovanog Real Sociedada, ali je španski tim u 93. minuti preko Jona došao do minimalne pobjede. Lončar je odigrao svih 90 minuta i bio jedan od najboljih pojedinaca na meču. Izašao je u 87. minuti, dok Menalo nije debitovao za svoj novi klub u ovom takmičenju.

Arsenal našeg Seada Kolašinca je nakon preokreta slavio u Beču protiv Rapida golovima Luiza i Aubameyanga, a bh. tenk je odigrao svih 90 minuta, baš kao i Srđan Grahovac u domaćem timu.

Edin Džeko je nakon svog ulaska u igru u 59. minuti preporodio Romu. Gubila je Vučica na gostovanju kod Young Boysa, ali u 69. minuti Džeko šalje maestralnu loptu za Peresa koji pogađa za 1:1. Kumbulla je u svom debiju u evropskim takmičenjima donio pobjedu Romi u 74. minuti meča (1:2).

Gojko Cimirot je odigrao svih 90 minuta u domaćem porazu Standarda od škotskog Rangersa (0:2).