9. KOLO

NOVA POBJEDA ROĐENIH: Velež slavio protiv Radnika iz Bijeljine

(Foto: fk velez)

U devetom kolu m:tel Premijer lige BiH FK Velež ostvario je nova tri boda. Na svom stadionu Rođeni su savladali Radnik rezultatom 2:1.

U petoj minuti utakmice Brandao je postigao gol, međutim sudije su dosudile ofsajd. Minut kasnije gosti dolaze do ranog vodstva, strijelac je bio Kenan Šarić.

U 26. minuti velika šansa za Mulića, ali golman Kozić brani njegov šut. U nastavku Rođeni su preuzeli inicijativu. U 40. minuti gol postiže Cvijanović za 1:1, kako je i završilo prvo poluvrijeme.

Početkom drugog poluvremena Rođeni su preokrenuli, prednost Veležu donosi Zeljković.

Nakon drugog gola, Mulić je ponovo imao sjajnu priliku, ali ponovo je golman Kozić odbranio njegov udarac. Nakon toga pokušao je Radovac, koji pogađa stativu. Promjene rezultata nije bilo te je u konačnici rezultat glasio 2:1.

Velež: Bobić, Radović, Bihorac, Zeljković, Ćosić, Cvijanović, Brandao, Vehabović, Ćivić, Radovac, Mulić.

Radnik: Kozić, Novaković, Sušić, Vasić, Bradonjić, Popara, Zukić, Šarić, Motika, Koraksić, Šubert.