9. KOLO

PRVI GOSTUJUĆI BODOVI: Borac protutnjao Otokom sa 4 gola!

PO DVA GOLA LUKIĆA I ZAKARIĆA

Fudbaleri Borca u okviru 9. kola Premijer lige BiH savladali su Olimpik na Otoci rezultatom 1:4.

Obje ekipe su u početnoj fazi utakmice prijetile golovima protivnika. Borac je stvorio šanse preko Vranješa u 8. minuti kada je Adžem sjajnom intervencijom spasio gol Vukova, a priliku je imao i Zakarić nekoliko minuta ranije, no njegov udarac je odbranio golman Olimpika.

Olimpik je prijetio preko Šišića iz pete minute, a u 10. minuti Vukovi su tražili penal nakon što je Milanović pao u šesnaestercu Banjalučana, no sudac Jelić nije pokazao na bijelu tačku.

Borac naposljetku dolazi do vodstva i to u 32. minuti nakon što je Jovo Lukić matirao Hadžića nakon asistencije Ziljkića. Olimpik je zamalo poravnao rezultat sedam minuta kasnije, ali je udarac Milanovića zaustavila stativa gola Borca.

Žestoki napadi Olimpika do kraja prvog poluvremena nisu urodili plodom, a Borac je to kaznio početkom drugog pogotkom koji postiže Lukić za 0:2.

Tračak nade Olimpiku donosi sjajni Ahmed Hasanović fenomenalnim pogotkom glavom iz 56. minute susreta, no Borac u 66. i 72. minuti postiže dva pogotka preko Zakarića i ostvaruje pobjedu od 4:1.