8. KOLO

BRADONJIĆ BRILJIRAO: Radnik razbio 'Vukove' s Otoke u Bijeljini

(Foto: Mondo)

Nakon sedam sušnih kola, u kojim su osvojili samo četiri boda, fudbaleri Radnika iz Bijeljine konačno su upisali trijumf u m:tel Premijer ligi BiH. Ekipa Slavka Petrovića ubjedljivo je na svom terenu savladala posljednjeplasirani Olimpik 4:0 (1:0).

Sjajno su Bijeljinci otvorili meč i već u prvom minutu, tačnije nakon 45 sekundi, poveli preko Vladimira Bradonjića. Imali su gosti zatim dvije dobre prilike, ali je u oba navrata odličnim intervencijama Dalibor Kozić spasio svoj gol.

Nedim Mekić početkom nastavka povisio je na 2:0, da bi nedugo zatim svojim drugim golom  Bradonjić osigurao Sembercima tri gola prednosti.

Domaći su nastavili sa pritiskom uprkos prednosti od tri gola, Bradonjić je u finišu imao priliku za het-trik, ali nije uspio treći put da zatrese mrežu "vukova".

Što nije on, jeste Ermin Huseinbašić, koji je u prvom minutu nadoknade postavio konačnih 4:0.