24.8.2019

Pioniri banjaluA?kog Borca novi su prvaci BiH

Objavljeno : 24-06-2017 20:56h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

Finalni meA? Pionirske lige BiH izmeA�u A?eljezniA?ara i Borca odigran je danas u Trening centru u Zenici, a banjaluA?ki tim je pobijedio sa 0:2.

Prvi su zaprijetili igraA?i A?eljezniA?ara u 8′ kada je DurakoviA� pokuA?ao sa distance, ali je VukoviA� bio dobro postavljen i uhvatio je loptu. Isti igraA? je sliA?no pokuA?ao i u 15′, a lopta je ovaj put otiA?la u gol-aut.

Uzvratio je Borac u 16′, ali se u kaznenom prostoru A?eljezniA?ara nisu najbolje snaA?li Javorac i Grubor, te su defanzivci u plavim dresovima otklonili opasnost. Dobru priliku za Borac imao je Grubor u 25′, ali je njegov A?ut sa ivice A?esnaesterca golman MiliA�eviA� izbacio u korner.

A�oA?iA� je 33′ imao priliku za A?eljU, no VukoviA� je odbranio njegov A?ut.

U posljednjoj minuti prvog dijela igre glavom iz povoljne pozicije je pokuA?ao Grubor, ali ni on nije bio uspjeA?an i na odmor se otiA?lo bez golova. Drugo poluvrijeme poA?elo je golom Borca. Javorac je u 38′ dobio loptu na lijevoj strani, krenuo sam ka protivniA?kom golu i pogodio suprotni ugao.

Dvije minute poslije BanjaluA?ani su imali joA? jednu odliA?nu priliku. KujundA?iA� je proA?ao po lijevoj strani, centrirao na peterac gdje se naA?ao Grubor koji A?alje loptu pored gola.

Lijevi bek A?eljeziA?ara HusiA� je u 47′ pokuA?ao da iznenadi golmana Borca udarcem sa preko 25 metara, ali je lopta otiA?la pored gola.

U 53′ Borac je udvostruA?io prednost. KujundA?iA� je joA? jednom odliA?no proA?ao po lijevoj strani i ubacio u kazneni prostor A?eljezniA?ara gdje je najviA?i u skoku BoA?iA?koviA� koji pogaA�a za 0:2. A?eljezniA?ar je u 56′ imao novu dobru priliku. Nakon jednog prekida najviA?i u skoku je bio AliloviA�, ali je golman Borca sjajno intervenisao i izbacio loptu u polje.

OdliA?no je sa oko 30 metara A?utirao i defanzivac sarajevske ekipe Drina u 66′, ali je pogodio preA?ku. To je bila i posljednja prilika na utakmici.

Nakon susreta trener Borca Dragan BeniA� je izjavio:

a�zOvo je veliki uspjeh za ovu generaciju igraA?a i sretni smo zbog uspjeha. ProA?le godine smo igrali u finalu ali izgleda da nismo bili spremni za titulu. Sada jesmo i A?estitam igraA?ima. Pohvale zasluA?uju i igraA?i A?eljezniA?ara na odliA?noj igri i mislim da je finalni susret opravdao oA?ekivanja.a�?

Pehare i medalje finalistima su uruA?ili generalni sekretar NS/FS BiH Jasmin BakoviA� i izvrA?ni direktor sektora za sport Elmir Pilav.