20.2.2019

IZBACILI ARSENAL: Atlético Madrid u finalu EL!

Objavljeno : 03-05-2018 22:57h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

Ekipa Atlético Madrida ostvarila je plasman u finale Evropske lige…

Nogometaši Atletico Madrida izborili su finale Europske lige nakon što su u dva susreta u polufinalu bili bolji od londonskog Arsenala (2:1).

U uzvratu slavili su Madriđani 1-0 golom sjajnog napadača Diega Coste u sudačkoj nadoknadi prvog dijela i tako obranili 1-1 iz prvog susreta.

U samoj sudačkoj nadoknadi domaćin je stigao do vodstva. Griezmann se izborio za loptu na sredini terena i krasno proigrao Diega Costu koji ulazi u kazneni prostor i matira gostujućeg golmana. As with all antibiotics cipro online you should take prescribed by your doctor. Četvrti je to njegov pogodak protiv Arsenala u karijeri, samo je Swanseaju zabio više, ukupno osam.

Velike probleme obrani gostiju nastavio je stvarati Diego Costa koji je četiri minute kasnije potpuno ispremiješao Arsenalove braniče i proigrao Griezmanna, ali je njegov pokušaj iz blizine u posljednji trenutak blokiran.

U 72. minuti na drugoj strani udarac je okušao Henrih Mhitarjan, no lopta odlazi malo iznad gola. To je bila posljednje ozbiljnija prilika gostiju.

Rezultat se do kraja nije promijenio. Atletico je pokazao puno više u odnosu na Arsenal i u konačnici će se boriti za treću titulu u Europskoj ligi.