17.10.2018

ZASLUŽENO: Engleska nakon 28 godina do polufinala SP!

Objavljeno : 07-07-2018 18:00h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

Engleska nogometna reprezentacija po prvi puta od 1990. godine uspjela je ući u polufinale Svjetskog prvenstva. Nakon 28 godina, pogocima Harryja Maguirea i Dele Allija, svladala je s 2:0 Švedsku koja nije odigrala dovoljno dobru utakmicu za prolazak među četiri najbolje na svijetu…

Ipak, nakon pola sata igre Engleska je stigla do pogotka razbivši prva protivničku obranu. Iz kornera je ubacio Ashley Young, a najviši u skoku bio je Harry Maguire koji glavom posprema loptu u gol švedske selekcije.

Puno bolje krenulo je drugo poluvrijeme, a prvu priliku na susretu imali su Šveđani. Ubacio je Ludwig Augustinsson na Marcusa Berga čiji udarac glavom odlično brani Jordan Pickford. Nakon kraćeg pritiska na švedsku posljednju liniju Gordi Albion stigao je i do drugog gola u 59. minuti.

Jesse Lingard ubačajem s desne strane pronašao je Dele Allija koji bez većih problema matira golmana švedske reprezentacije Robina Olsena.

Kako je vrijeme odmicalo bilo je jasno da se rezultat neće mijenjati. Engleska je odlučila sačuvati prednost do kraja utakmica i u tome je uspjela.