15.12.2018

Vraća se kući – Engleska! Ispunila joj je želju – Hrvatska!

Objavljeno : 11-07-2018 22:59h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

Reprezentacija Hrvatske je pobijedila Englesku 2:1 nakon produžetaka i prvi put u svojoj historiji otišla u finale Svjetskog prvenstva.

I teško da je mogao lošije započeti za Kockaste, već u četvrtoj minuti susreta Luka Modrić srušio je Delea Allija u opasnoj poziciji na oko 20-ak metara od gola. Desni bek engleske reprezentacije, Kieran Trippier namjestio se, prebacio živi zid i fantastično zabio iz slobodnog udarca svoj prvi gol u 12. nastupu za Tri lava. Englezima je to bio deveti gol iz prekida na tekućem SP-u, nitko ih nije zabio više na ovom turniru, a Trippier se pridružio Davidu Beckhamu postavši tek drugi Englez s golom iz slobodnog udarca na SP-u.

Pri kraju prvog dijela probudila se malo i Hrvatska, počela pritiskati zadnju liniju Engleske, uključujući i Pickforda, a jedan takav zamalo je urodio plodom. Mandžukić i Rakitić natjerali su jedinicu Gordog Albiona na ispucavanje, loptu je pokupio Rakitić i sjurio se gotovo sam prema golu, no oklijevao je suviše i na koncu nije ni zapucao prema golu Engleske.

Čim je Hrvatska nešto počela igrati, stigla je nagrada, Šime Vrsaljko fantastično je centrirao, a Ivan Perišić naklonio se i izjednačio u 68. minuti.

Sjajnom Perišiću je to bio četvrti gol u kockastom dresu na svjetskim prvenstvima, jedino je HNS-ov predsjednik bolji od njega sa šest.

Par minuta kasnije Hrvatska je mogla povesti, Rebić je prevario je čuvara i pogodio stativu, lopta se odbila do Perišića, ali Pickford ju je uhvatio živu.

Ali sve molitve hrvatskih navijača na stadionu i diljem Hrvatske uslišene su u 110. minuti. Perišić je glavom prebacio loptu na peterac, Mario Mandžukić zavukao se iza leđa engleskoj obrani i proparao mrežu za 2:1.