15.12.2017

Večeras čak 33 pogotka, poznati svi sudionici 1/8 finala

Objavljeno : 06-12-2017 22:55h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

Posljednje kolo u skupinama E, F, G i H Lige prvaka dalo je i konačnu odluku o preostalim putnicima u nokaut fazu. U osminu finala prošli su Liverpool, Sevilla, City, Šahtar, Bešiktaš, Porto, Tottenham i Real.

Uoči zadnjeg kola najveća drama je bila u skupini E gdje su tri kluba mogla dalje – Liverpool, Sevilla i Spartak. Međutim, nakon svega 18 minuta sve je bilo gotovo. Liverpool je u izravnom sudaru za prolaz na Anfieldu deklasirao Spartak 7:0 postigavši već u prvih 18 minuta tri gola, a strijelci su bili Philippe Coutinho (4-11, 15) i Firminho (19).

Liverpool je i u prošlom kolu imao 3:0 protiv Seville, pa je potom primio tri gola. No, ovoga puta engleski velikan nije dozvolio iznenađenje. Sadio Mane je golom u 48. minuti zabio za 4:0. Golijadu je nastavio Coutinho u 51. zabivši za 5:0, a Mane je u 76. minuti i šesti put svladao Aleksandra Selihova. Do kraja susreta među strijelce se upisao i Mohamed Salah u 86.

U skupini F Manchester City je osigurao plasman u osminu finala kao pobjednik skupine, a za drugo mjesto borili su se Šahtar i Napoli.

Ukrajinci su uoči zadnjeg kola imali tri voda više i trebao im je barem bod protiv Cityja koji je u Ukrajinu doputovao u šarenom sastavu jer je Pep Guardiola čuvao igrače za nedjeljni derbi protiv Manchester Uniteda.

Šahtar je to iskoristio pobijedivši 2:1. Bernard (26) i Ismaily (33) su zabili za Šahtar, a Aguero u sudačkoj nadoknadi iz kaznenog udarca za goste. Manchester Cityju je to bio prvi poraz ove sezone.

U drugom susretu Feyenoord je identičnim rezultatom pobijedio Napoli koji seli u EL. Gosti su poveli već u 2. minuti golom Zielinskog, izjednačio je Jorgensen u 33. minuti, a pobjedu Holanđanima donio je St Juste u sudačkoj nadoknadi i to s igračem manje nakon što je u 83. minuti isključen Vilhena.

Portugalcu je za njegov deveti gol u šestom nastupu asistirao Kovačić. Gosti su do kraja prvog dijela uspjeli smanjiti golom Pierrea-Emericka Aubameyanga (43), a isti je igrač u 48. minuti izjednačio na 2:2.

Pobjedu Realu donio je u 80. minuti Lucas Vazquez.