19.10.2018

U nebitnoj utakmici Basel slavio protiv Manchester Cityja

Objavljeno : 07-03-2018 22:55h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

IgraA?i Basela iznenadili su Manchester City u uzvratnoj utakmici osmine finala Lige prvaka odigranoj u srijedu na gradskom stadionu u Manchesteru, ali unatoA? pobjedi 2:1 (1:1) nisu uspjeli izboriti mjesto u A?etvrtfinalu, u koje se zahvaljujuA�i uvjerljivom 4:0 trijumfu u prvoj utakmici plasirala vodeA�a momA?ad engleskog prvenstva.

City je veA� u 8. minuti doA?ao do prvog pogotka. Leroy Sane je na desnoj strani pronaA?ao Silvu, Portugalac je poslao prizemnu loptu koja je proA?la kroz noge dvojice obrambenih igraA?a Basela i pokraj golmana Vaclika, pa je Jesusu ostao jednostavan posao da poA?alje loptu u nebranjenu mreA?u.

GostujuA�a momA?ad nije ostala obeshrabrena brzim pogotkom.

Basel se u Manchester doA?ao nadigravati, A?to se momA?adi Raphaela Wickyja isplatilo u 17. minuti. Riveros se probio u kazeni prostor po lijevoj strani i odluA?io pucati. Njegov pokuA?aj zavrA?io je u bloku, ali se lopta sretno odbila do Mohameda Elyounoussija koji je snaA?nim udarcem sa desetak metara svladao golmana Caludija Brava za izjednaA?enje.

Naizgled bezazlenu akciju izveo je Basel u 71. minuti. Strijelac prvog pogotka Mohamed Elyounoussi primio je loptu na desnoj strani. Pratio ga je Michael Lang, utrA?ao u kazneni prostor, pravovremeno dobio loptu te preciznim i snaA?nim udarcem pogodio bliA?i ugao Claudija Brava.

Tagovi: Basel  Manchester City