15.12.2017

U ‘ludoj’ utakmici Manchester United slavio na Emiratesu

Objavljeno : 02-12-2017 20:27h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

Manchester United ostao je u utrci za naslov prvaka Engleske. U 15. kolu Premierlige kao gost je s 3:1 pobijedio Arsenal u zanimljivom derbiju.

Već je u četvrtoj minuti gosti su šokirali London nakon lijepe akcije Pogbe i strijelca Valencije. Sedam minuta kasnije Lingard je povećao vodstvo.

Arsenal se nakon toga probudio, ali i ispromašivao. Ipak, u 49. minuti Lacazette je smanjio, a zatim je Arsenal promašio nevjerojatnu priliku kada je De Gea u jednom napadu obranio udarce Lacazettea i Sancheza.

Naravno, uslijedila je kazna iz kontranapada drugim današnjim golom Lingarda. Da se derbi ne pamti samo po Arsenalovim promašajima (33 udarca, 15 u okvir gola, 75 posto posjeda lopte i 12 kornera) i Unitedovim ubojitim kontrama, pobrinuo se Pogba koji je zbog oštrog prekršaja dobio izravni crveni karton te će propustiti derbi sa Cityjem u sljedećem kolu.

Naš Sead Kolašinac u dresu Arsenala igrao je cijelu utakmicu.