Tottenham bolji od Dortmunda, Real slavio u Amsterdamu

Objavljeno : 13-02-2019 22:54h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

Večeras su odigrane još dvije utakmice osmine finala Lige prvaka…

TOTTENHAM – BORUSSIJA DORTMUND 3:0

Nogometaši Tottenhama postigli su tri pogotka u drugom poluvremenu utakmice protiv Borussije Dortmund te tako napravili veliki korak prema četvrtfinalu Lige prvaka…

Najbolja je stigla u završnici poluvremena, točnije u 44. minuti kada je Jadon Sancho ubacio iz kornera te u kaznenom prostoru pronašao Zagadoua čiji je udarac glavom sjajno obranio Hugo Lloris i spasio svoju momčad od zaostatka.

Činjenica o tome kako ih jako dobro ide u drugom poluvremenu stigla je odmah u 47. minuti, ubacio je Jan Vertonghen s lijeve strane na peterac gdje se našao Heung-Min Son i udarcem iz voleja pospremio loptu u mrežu. Bio je to prvi udarac engleske momčadi u okvir gola na utakmici.

I onda u razmaku od 83. do 87. minute Spursi su u potpunosti riješili pitanje pobjednika. Prvo je Vertonghen dobro reagirao na ubačaj Auriera i na vrijeme uspio doći do lopte i skrenuti ju u mrežu. Nakon toga ubacio je Christian Eriksen iz kornera, a Llorente glavom poentirao za 3:0.

AJAX – REAL MADRID 1:2

Kakvo su prvo poluvrijeme odigrali nogometaši Ajaxa. Nevjerojatnim pritiskom potpuno su otupjeli sve pokušaje organiziranja napada Reala. Madriđani su prividno donekle bili u egalu u posjedu lopte, ali to je sve bilo jalovo. Ajax je strahovitom brzinom i agresivnošću nametnuo svoj ritam, a prava je sreća za Real što na poluvrijeme nisu otišli za rezultatskim zaostatkom.

Dvije minute kasnije Ajax je zaprijetio preko Mazraouia, a u 14. je sjajno pucao Vinicus čiju je loptu spasio Anana koji se morao dobro ispružiti da bi ju obranio. Nakon toga uslijedilo je razdoblje igre od nekih 5-6 minuta u kojoj se činilo da je Real uspostavio kontrolu ritma, ali bilo je to kratkog vijeka.

Opet se Ajax vratio presingu i brzim napadima, a u 26. minuti Tadić je pogodio vratnicu. Sjajno je srpski napada opucao s desne strane, uspio je doći do lopte iako mu je Ramos bio na leđima, ali ona je ipak odsjela tek u okviru gola.

To je bio samo okidač za nove napade Ajaxa. U 36. minuti Courtois je spasio Real. Ajax je odigrao rukometno ‘prebrojavanje’ s lijeve na desnu stranu, a praktično sam ispred golmana Reala bio je Ziyech koji je solidno opucao, ali je Belgijac ipak obranio.

Dvije minute kasnije sporna situacija. Lopta je završila u mreži Reala – progurao ju je Tagliafico koji se najbolje snašao nakon dobrog udarca Blinda glavom nakon kornera. Courtois je taj prvi udarac obranio, ali je mogao i uhvatiti loptu koja se odbila od njega. No, na kraju to nije bilo sudbonosno po Real jer je slovenski sudac Skomina nakon sugestije VAR-a poništio gol jer je Tadić prilikom udarca Tagliafica bio u ofsajdu, a utjecao je na igru.

Vinicius je napao obranu Ajaxa po svojoj, lijevoj strani, izbacio nekoliko protivničkih igrača te uposlio Benzemu koji mirno postiže gol – 1:0 za Real. Primljeni gol je donio šok za igrače Ajaxa koji prvih 7-8 minuta nakon njega nisu uspjeli doći do pravih akcija. Ipak, nakon toga su se uspjeli konsolidirati, a svježinu je donio i Dolberg koji je ušao u 74. minuti. Odmah nakon njegovog ulaska Ajax je izjednačio.

Napokon je Ziyech uspio savladati Courtoisa. Dobru su akciju odigrali nogometaši Ajaxa, Neres je dobro ubacio s lijeve strane, a Marokonac je ovaj put bio miran. Igra se nakon toga rasplamsala. Obje momčadi su željele postići drugi gol, a bliži njemu je bio Real i to preko Asensija koji je imao nekoliko lijepih prilika. Najbolji je bio u 79., ali njega je zaustavio Anana. Ipak, u 87. minuti Onana nije mogao ništa napraviti, Asensio je ipak zabio. Brzu akciju je odigrao Real, a golom ju je završio Asensio. Njega je uposlio Carvajal koji je loptu dobio od Vazqueza.

Mogao je Dolberg u sudačkoj nadoknadi donijeti izjednačenje Ajaxu, ali Courtois je zaustavio njegov udarac pa je Real slavio s 2:1.