24.8.2019

TEŽAK PORAZ: Mostarci pali bez ispaljenog metka!

Objavljeno : 08-08-2019 21:47h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

Nogometaši Malmöa u prvoj su utakmici 3. pretkola Europske lige na Swedbank stadionu svladali HŠK Zrinjski iz Mostara sa 3:0 (1:0).

Domaći su zaprijetili dvije minute kasnije Berget je šutirao s nekoliko metara, ali je Brkić sjajno intervenirao i loptu izbacio u korner. Upravo nakon kornera pao je i vodeći gol. Safari je ubacio iz ugla, a u kaznenom prostoriju bh. predstavnika se poslije velike gužve najbolje snašao Bengtsson koji pogađa za 1:0.

Do drugog gola Malmö je stigao u 66. minuti. Poslije lijepe akcije i Rosenbergove asistencije petom Brkića je matirao Christiansen. Osam minuta kasnije rezultat na semaforu se ponovo promijenio. Berget je šutira s ivice kaznenog prostora, Brkić je odbio loptu koja je stigla do Rieksa, a on je bez problema zatresao mrežu.

Do kraja susreta nije bilo rezultatskih promjena, ali niti većih uzbuđenja. Mostarci su bili nešto aktivniji, a dobru priliku u 89. minuti imao je Mandić nakon odličnog ubačaja Tičinovića. Na kraju je ostalo 3:0. Uzvrat je za sedam dana, ali ne u Mostaru nego u Širokom Brijegu čiji stadion Pecara ima licencu za treće kolo kvalifikacija.