19.10.2018

‘Stara dama’ preokretom do 1/4 finala Lige prvaka!

Objavljeno : 07-03-2018 22:35h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

Juventus je na Wembleyju savladao Tottenham sa 2:1 i proA?ao u 1/4 finale Lige prvaka. Talijani su nakon prvog dijela gubili sa 1:0, ali…

U posljednjih deset minuta prvog poluvremena, Tottenham je pokuA?ao cirkulirat loptu u svojoj polovici, izvuA�i duboki blok gostiju, A?to je rezultiralo sa dvije A?anse Sona, jednu od kojih je Koreanac i pretvorio u pogodak u 39. minuti. Do kraja poluvremena Juventus je, buduA�i da su mu sada trebala dva pogotka, pokuA?ao preuzeti inicijativu, ali nije, osim jednog udarca PjaniA�a, opasnije priprijetio vratima golmana Huga Llorisa.

Drugo poluvrijeme pratilo je obrazac iz prvoga, iako je Juventus bezuspjeA?no pokuA?avao preuzeti inicijativu ne bi li se vratio u igru za prolazak.

Juventusov pogodak pao je kontra generalnog ritma utakmice, kada je Lichsteiner probio desni bok, ubacio a�� a njegovu loptu je glavom Khedira servirao Higuainu koji sa par metara ne promaA?uje.

Juventusu je to bio prvi udarac u okvir gola, ali ono A?to je uslijedilo nisu oA?ekivali niti najodaniji navijaA?i Juventusa. Tri minute je trebalo Higuainu da uposli Dybalu koji je kaznio visoku obranu Spursa i Juventus je imao 2:1. Juventus je na koncu imao dva udarca u okvir, oba je iskoristio i prolazi u A?etvrtfinale, a Tottenhamu ostaje A?al za sitnicama i momentima gubitka koncentracije koji su ih skupo koA?tali.

PjaniA� neA�e igrati u prvoj utakmici 1/4 finala zbog A?utih kartona.

Tagovi: Juventus  Tottenham